18 Ocak 2019 08:05

İdris Bal sonunda patladı

İdris Bal sonunda patladı

Cemaate yakınlığıyla bilinen Kütahya milletvekili İdris Bal, kurduğu partiden neden istifa etmek zorunda kaldığını anlattı.

Kendisine verilen hiçbir vaadin yerine getirilmediğini söyleyen İdris Bal, "arkandayım" diyenlerin şimdi telefonuna bile çıkmadığını söyledi.

Gülen medyasına sert tepki göstererek kendi kurduğu partisinden istifa eden İdris Bal, bugün Twitter'den sert açıklamalar yaptı.

Dershane krizinde AK Parti'den istifa ederek Demokratik Gelişim Partisi'ni kuran ancak kendisine destek verilmediği gerekçesiyle partisinden istifa eden Bal, kendisini teşvik edenlerin sözünde durmadığını iddia etti.

CEMAAT MEDYASINA 'YAZIKLAR OLSUN' DEYİP İSTİFA ETMİŞTİ

Kütahya Milletvekili İdris Bal, kurucusu ve Genel Başkanı olduğu Demokratik Gelişim Partisi'ndeki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladığı 31 Mart tarihli basın toplantısında son 1.5 aydır STV ve Bugün grubunun da kendisine sansüre başladığını savunmuştu. Bal, şunları söylemişti:

"Ben bu mağdur kesimi savunmanın dışında ne zarar verdim STV ve Bugün grubuna? STV ve Bugün'de 1.5 aydır yer alamıyoruz, sansür var. Gazetelerde de aynı şekilde. Bir iki küçük istisna var, o da yazılı değil, internet kısmında. Demek ki mağdur olanlar bile ilkeli olamıyor. Ben STV grubunu, Bugün grubunu ilkeli olmaya davet ediyorum. Bu İdris Bal size ne yaptı? Her mağduriyette yanınızda yer almadı mı? Bu şu demek; İdris bal biz sizi bitireceğiz, biz sizi yalnızlaştıracağız, yalnızlığınız içinde boğacağız. İdris Bal ve partisine en azından bir HDP vekiline verdiğiniz değerin yarısını vermeliydiniz, bir HDP vekilinin döndürüp döndürüp açıklamasını yayınlarken İdris Bal'a sansür koydunuz. Ne zaman? Tam da seçimlere gireceğimiz bir dönemde."

İŞTE İDRİS BAL'IN TWITLERİ

1.20150604073932.jpg

2.20150604073943.jpg

3.20150604073952.jpg

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (85)
 • NE BELKİYORDUN YURT DIŞINDAN YÖNETİLEN HAREKET SENİN GİBİ SAZANLARI KEKLEYİP MİLYARLARCA DOLARA YAPTIRACAKLARINI BEDAVA YAPTIRIYORLAR OSMANLI NİYE YIKILDI DAHA BUNUN KÜBRAYI MAHKEMESİ VAR İŞİNİZ ZORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

  (0) (0)

 • NEOLDU HA NE OLDU. ADAM OLAMADIN KUL OLDUN. İŞTE ALLAH DA DİYORYA KULA KUL OLANI REZİL EDERİM. OLDUMU YA OH OLDU SANA VE SENİNGİBİLER VAR ŞU MAKAMLARDA ONLARDA REZİL EDİP KOVULACAKLAR YAKINDIR.

  (0) (0)

 • cemaat satılsa da kimseyi satmaz. Hiçbir siyasi parti veya hizipin açık destekçisi olmaz. Parti kurmak ve siyasete girmek isteyene de karışmaz. Karışmadığı için de destek sözü vermez. Sayın bal sanki cemaatin siyasi kanadı imiş gibi konuşuyordu. Cemaatteki insanların siyasi görüşü farklı farklıdır. Kendi hesabına konuşanların ve çalışanların cemaat ruhuyla ilgisi olamaz. İdris Bal eğer zulme Allah Rızası için karşı çıkmışsa beklentisi de allah tan olmalı. Öyle yapmadıysan böyle beklentiye girersin

  (0) (0)

 • Hırsızlık yapanları arkadan hançerlemeselerdi, bütün bunlar olmayacaktı. Ne yapsın cemaat.. Memleketi müslüman zannedip hırsızı yakalamakla işi bitireceğini zannetti, çok yanıldı. Böylece, iki kanattan yapılanlarla Müslümana güven kalmadı. Bir de başkalarının dinini beğenmezler...İnsafsızlar!..........

  (0) (0)

 • la şuna adamı sattık ardında kimse kalmayınca da kendini satanları ifşa ediyor desene yaradan sizin gibi davaya ihanet eden vatan hainleriyle bereber değildir mü'minlerle beraberdir unutma.

  (0) (0)

Tüm Yorumlar