21 Ocak 2019 14:25

İdlib'de ortalık karışıyor! Fransa da devreye girdi: Vururuz

İdlib'de ortalık karışıyor! Fransa da devreye girdi: Vururuz

Fransa Esad rejiminin İdlib'teki saldırısında kimyasal silah kullanması halinde hedefleri vurmaya hazır olduklarını açıkladı.

Bir yandan Rusya bir yandan Suriye İdlib'i vurmaya devam ederken dünyayı sarsan açıklama Fransa'dan geldi. Fransa Genelkurmay Başkanı "Eğer Suriye İdlib'de kimyasal silah kullanırsa hedefleri vurmaya hazırız' ifadelerini kullandı.

Daha önce de benzer açıklama Fransa, ABD ve İngiltere'den gelmişti. 3 ülke İdlib'de kimyasal silah kullanılması durumunda buna hızlı bir şekilde yanıt vereceğini duyurmuştu.

İdlib'de bugün de saldırılar durmadı. Rejime bağlı birlikler İdlib ilinin güneyine düzenlediği topçu saldırılarında bir sivil yaşamını yitirdi, iki sivil yaralandı. Rusya'ya ait 3 savaş uçağı da Hama'nın kuzeyine hava saldırısı düzenledi.

ÇOK SAYIDA SİVİL HAYATINI KAYBETMİŞTİ

İki gün önce de İdlib'in batısı ve güneybatısına Rus savaş uçaklarının düzenlediği saldırılarda 10 sivil hayatını kaybetmiş, 20 kişi yaralanmıştı.

KIRSAL KESİMLER VURULUYOR

Dün Rus savaş uçaklarının saldırısına destek veren rejim güçlerinin, bugün İdlib bölgesini topçu atışlarıyla vurmaya başladığını duyurulmuştu. Esed rejiminin İdlib kırsalındaki, Kirbet, El Ghab, Havaş, El Nakus ve Hiş köylerini top atışıyla bombaladı. Rejimin Hama kentini de vurduğu kaydedilmişti.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (7)
 • Adami neden buruyorsun hemen. Adam kimyasal silah falan kullanmiyor. Orada savasin cikmasini tam cozemesem de, adamin devam ettirmeye niyeti yok. Digerleri devam ettiriyor. Bir de kimi vuruyorsun kardes? Orada suclularin oldugu kadar masum insanlar da var. Bir de ne kadar hain olurlarsa olsunlar senin komsun, ve senin komsun olmaya devam edecekler. Not, hain kelimesini suriyelilerin geneli icin kullandim, evet geneli icin kullandim.

  (0) (0)

 • Esad in kimyasal silah kullandigini sanmiyorum. Yuzu yikanan cocugu kimyasallardan uzaklastirdiklarini sanan gazeteci pacavrasi, ayni gazeteci kimyasal silahi koklayarak anlayabiliyor, gibi gazeteciler kime hizmet ettikleri bellidir. Fransa da hedefleri vururuz demis. Adamlar daha ortada birsey yokken hedefler belirlemisler kendilerine. Artik ne hikmese hak soyletmis heralde.

  (0) (0)

 • İdlib' in terörden temizlenmesi şart, kimse kıvırmasın. Dünyada ülkesinin bir bölümünü etki altına alan teröristlere kim izin vermiş ki Suriye' de versin.

  (3) (3)

 • Bizde o akıl ve cesaret yok nasıl vurulacağını da bilmiyok sana silahı verelim vurunmu kardaş bizim yerimize hemi

  (0) (1)

 • Peki,Turkiye neden vurmuyor Esed i ? Herkes vuruyor nasil olsa,kim vurduya gider.

  (4) (2)

Tüm Yorumlar