17 Ocak 2019 16:33

İbrahim Kalın'dan çok kritik İdlib mesajı

İbrahim Kalın'dan çok kritik İdlib mesajı

Rusya'nın teklifiyle bir araya gelen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, İdlib'e yönelik askeri operasyonu tartıştı. Oturum devam ederken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bir kez daha Türkiye'nin İdlib konusundaki görüşlerini dünya kamuoyuna duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İdlib'e yönelik saldırının insani felakete ve yeni göç dalgasına neden olacağını söyledi. Batı'nın rejimin kimyasal silah kullanması halinde müdahale edileceği yönündeki açıklamalarını da hiçbir caydırıcılığının olmadığını ifade eden Kalın, tüm yükü Türkiye'nin üzerine yıkmanın adil ve doğru olmadığını kaydetti.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde İdlib konusundaki tartışmalar sürerken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan açıklama geldi. Twitter hesabından İdlib tartışmalarını değerlendiren Kalın, askeri müdahalenin felakete neden olabileceğini söyledi. İşte Kalın'ın açıklamaları:

"İdlib’e yapılacak bir saldırı, insani felakete ve göç dalgasına yol açacak, siyasi çözüm arayışlarını baltalayacaktır. Bu sorunun bütün yükünü Türkiye’nin üzerine yıkmak, ne adildir ne de doğru. CB’mızın çabası ortadadır. Herkesin sorumluluk alması bir zarurettir.

Batılı ülkelerin ‘Esed rejimi İdlib’de kimyasal silah kullanırsa müdahale ederiz’ açıklaması anlamsızdır ve hiçbir caydırıcılığı yoktur. Suriye’de yüz binlerce insan konvansiyonel silahlarla öldürüldü. Her tür ölümün önlenmesi esastır. Türkiye bunun mücadelesini vermektedir.

FİLİSTİN MESAJI

ABD yönetiminin hukuksuz Kudüs kararı, Filistinli mültecilere bütçe desteğini kesmesi ve FKÖ ofisini kapatması, “tarafsız arabulucu” iddiasının tamamen çöktüğünü gösteriyor. Filistin halkını yok sayan hiçbir politika, plan başarılı olamayacaktır. Türkiye Filistin’in yanındadır."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • gelen mültecilerei hemen yunan bulgar hududuna sevk edin

  (0) (5)

 • Filistin filistin bir kerede doğu türkistan deyin

  (5) (6)

 • TARAFSIZ ABD mi? Afrika'nın balta girmemiş ormanlarında veya Güney Amerika'nın Amazon ormanlarında yaşayan en ilkel kabilelerde yaşayan insanlar bile buna İNANMAZ!!!

  (0) (1)

 • Sayin Ibrahim kalin beyfendi .Emeklilikte yasa takilan EYT icin gundemimizde yok dediniz .maliyetini dusunmemiz gerek dediniz.Turk topraklarinda suriyelilere maas baglarken hangi maliyetten dusunerek verdiniz ?.Biz vergisini odeyen askerligini yapan insanlarin sucu Turk olmakmi ?vatanini korumaktan savasmaktan korkarak kacmis vatanhainlerine herturlu gida saglik para yardimi yaparken.bu topraklar ugruna sehit vermis kan dokmus Turk insanina bizlere layik gordugunuz buysa.sizlere verilmis her oy haram zikkim olsun.yaziklar olsun Eyt gasp edilmis haktir.

  (2) (15)

 • İdlib'de İslamcı terör örgütlerinin hamisi olmak korumaya almak geri birgün tepebilir!.....

  (3) (3)

Tüm Yorumlar