21 Kasım 2018 14:36

İBB'den İstanbullulara ücretsiz ulaşım müjdesi!

İBB'den İstanbullulara ücretsiz ulaşım müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'den okulların açılacağı 17 Eylül Pazartesi günü için bir son dakika kararı geldi. 17 Eylül Pazartesi günü İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz olacak. Bu yıl İstanbul'da 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 2 milyon 714 bin 30 öğrenci, 151 bin 604 öğretmen ders başı yapacak.

İBB Meclisi, okulların açılacağı 17 Eylül Pazartesi günü toplu ulaşım hizmetinin 06.00 ile 14.00 saatleri arasında ücretsiz verilmesini kararlaştırdı.

AK Parti ve CHP Grup Başkan vekillerinin ortak imzasıyla verilen teklifi görüşen İBB Meclisi, daha önceki yıllarda olduğu gibi yoğun trafik oluşmasının önüne geçilmesi ve vatandaşların toplu ulaşım araçlarına yönlendirilmesi amacıyla hizmetin ücretsiz verilmesi için İBB Başkanı Mevlüt Uysal'a yetki verilmesini kararlaştırdı.

17 EYLÜL'DE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ: Buna göre okulların açılacağı 17 Eylül Pazartesi günü saat 06.00 ile 14.00 arasında kent genelindeki toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek. 

Meclisten oy birliğiyle kabul edilerek geçen karara göre vatandaşlar, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin başlayacağı pazartesi günü, İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, Metrobüs, Nostaljik Tramvay ve Tünel) araçları, Şehir Hatları A.Ş Vapurları, özel deniz toplu ulaşım araçları, Metro İstanbul A.Ş. (Tramvay, Metro, Hafif Metro ve Füniküler, Teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvay) araçları ve Otobüs A.Ş. araçlarıyla belirtilen saatlerde ücretsiz seyahat edebilecek.

3 MİLYONA YAKIN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPACAK: Bu yıl İstanbul'da 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 2 milyon 714 bin 30 öğrenci, 151 bin 604 öğretmen ders başı yapacak. İBB, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı nedeniyle alınacak tedbirler kapsamında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İSPARK A.Ş., Şehir Hatları A.Ş. , İDO A.Ş., İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Umum Servis Araçları Odası’nın katılımıyla AKOM'da toplantıda uygulanacak eylem planı hazırlandı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • İbb ...belediyeler yoksulluk sınırının altında ve açlık sınırındaki...fukarayı şehir içinde ücretsiz taşısın....emekliiyi dar gelirliyi fukarayı...memuru işçiyi yoksulu...garibi gurebebayı...zamlar karşısında az da olsa korusun....sağnak gibi devam eden zamlardan yoksul fukara garip guraba....işini bilmiyen memur..da korunsun....sosyal devlet ilkesi güçlendirilsin...savaş fakirin....malı götür me zenginin kaderi olmasın...

  (0) (3)

 • GÜNEYDOĞUDA KÜRT HALKA ÜCRETSİZ YOK MU?.............

  (0) (0)

 • 14.00 Nedir Akşama kadar olsun ne var sanki saat 19.30 a kadar olmalı

  (1) (0)

 • 🌑 🌑 Bu AKP Müjdesi! Bir iki hafta içinde yeni zam gelecek demektir ...

  (0) (4)

 • Anneler ve babalar, çocuklarını sokak ortalarında eşkıya çetelerince öldürülsünler diye yetiştirmediler! Bir gün bunların hesabı sorulacaktır.

  (1) (1)

Tüm Yorumlar