24 Haziran 2018 17:18

İBB'den her gün 25 bin kişilik iftar

İBB'den her gün 25 bin kişilik iftar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ramazan boyunca İstanbul'un en kalabalık cadde ve sokaklarına kurduğu açık hava iftar sofralarıyla 25 bin kişiyi buluşturuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 2010’dan itibaren başlayan Açıkhava İftar Sofraları uygulaması bu yıl da devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, ramazan boyunca her gün İstanbul’un en kalabalık cadde ve sokaklarına 25 bin kişilik iftar sofraları kuruyor.

 Ramazan ayının manevi havasını yaşamak ve iftarı kalabalık bir sofrada karşılamak isteyen İstanbullular için kurulan İBB Açık Hava İftar Sofraları hazırlıkları saatler öncesinden başlıyor.

 İftar vaktinden saatler öncesinde alana gelen ekipler ilk olarak trafik düzenlemesi yapıyor. Ardından o alanda kaç kişilik sofra kurulacaksa ona uygun masa ve sandalyeler yerleştiriliyor. İftariyelikler ve suların da masalara dağıtılması ile hazırlıkların ilk aşaması tamamlanmış oluyor.

Ardından İBB Lojistik Destek Merkezi’nin aşçıları tarafından özenle hazırlanan çorba, ana yemek, pilav, tatlı ve içeceklerden oluşan ikramlar, iftar yapmak için meydanları dolduran vatandaşlara sunuluyor.

Normal zamanlarda her gün İBB personeli için 16 bin kişilik, aşevleri içinse 9 bin kişilik yemek üretilen İBB Lojistik Destek Merkezinde ramazan ayı boyunca bunlara ek olarak açık hava iftarları için de 25 bin kişilik sıcak yemek üretiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından duyurulan, haftasonu gerçekleşecek açık hava iftar programları şöyle:

"25 Haziran Cumartesi; Ataşehir ( Örnek Mahallesi), Kadıköy (Rıhtım-Sahil), Avcılar  (Ambarlı), Sarıyer (Pınar Mahallesi), Çatalca (Hallaçlı Mahallesi), Silivri (Mimar Sinan Mahallesi). 26 Haziran Pazar; Kartal (İBB Bülent Ecevit Kültür Merkezi), Maltepe (Vefa Mahallesi), Şişli (İnönü Mahallesi), Avcılar (Cihangir Mahallesi), Büyükçekmece (Mimaroba Mahallesi), Beylikdüzü (Adnan Kahveci Mahallesi), Sarıyer (Bahçeköy), Silivri ( Cumhuriyet Mahallesi)"

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (1)
  • Dahası:::::::::::::::::: Bir mıknatıs düşünün,,mıknatısın üzerine demir tozu serpilmeden,,,,ETRAFINDAKİ MAGNETİK HALKA GÖZÜKMEZ Kİ::::::::::::::::::::::ramazan da böyledir Yine rabbimizin sergilememiz için VERDİĞİ “””cüzi irade””””rabbin söylediği istikamette SERGİLENEBİLDİ Mİ;;;;””””””DEMİR TOZU GİBİ”””””””””””””(SUBUHANALLAH) RABBİN VAADİ MAGNETİK HALKANIN ,,,”””””””””””yani muhafazanın”””””””””yani zırhın;;;((rabbimizin vaadi zırhın)))[[[velhamdulillahirabbilalemin]]]esenliğin,ebedi ferahlığın,bereketin,””””mutlak şuurluluğun””””mutlak hakikatin içinde olursun ki;;; Ayrıca rabbin verdiği iradeni rabbin gösterdiği istikamette sergilediğince “”ZIRHLI OLURSUN,,”””……….SERGİLEMEDİN Mİ DE ,,,GAYET TABİ OLAMAZSIN Kİ;; “”””””””””VE DEVAMIYLA;;;;ÖNEMLİCE””””””””KADİR GECESİ DE ***********değil mıknatısın,,,demir tozunun DA ÖZÜ,,DENSE Kİ kudretullahın (allah(c.c)u azimu şanın))) kendisinden,,,,,[[[[[[velhamdulillahirabbilalemin]]]

    (0) (0)