18 Ocak 2019 23:30

Hükümetten flaş dolar açıklaması: 'Hazirana kadar biter!'

Hükümetten flaş dolar açıklaması: 'Hazirana kadar biter!'

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, büyük şirketler için hayata geçirilecek döviz düzenlemesinin haziran ayına kadar biteceğini duyurdu.

15 milyon doların üzerinde döviz borcu olan 2 bini aşkın büyük ölçekli şirket için hayata geçirilmesi planlanan düzenlemede çalışmalar sürüyor.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bloomberg'e konuştu. Şimşek, büyük şirketlerin döviz borçluluğu ile ilgili düzenlemenin haziran ayına kadar biteceğini bildirdi.

Şirketlerin tedbirsiz risk yönetimlerinin dalgalanmalara yol açmaması gerektiğini dile getiren Şimşek, "Haziran’a kadar biter. Yani orada küçük-orta ölçekli firmaların ötesinde sadece ve sadece hedge imkanı sunmayı düşünüyoruz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Şimşek daha önce yaptığı açıklamada, "15 milyon dolar üzerinde döviz borcu bulunan 2 bin 118 büyük ölçekli şirket için veri tabanı ve düzenleme çalışmalarını bu yılın ilk yarısında tamamlayacağız" ifadesini kullanmıştı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • Devlete çalışanlar kalmış, diğerleri çekilmiştir sahneden.

  (0) (6)

 • Devlet, deşifre oldu.Ona çalışanlar da iyot gibi açığa çıktı.

  (0) (3)

 • “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”Bu laflarla büyüttüler bizi.Uygulama tam tersiydi.Zamanla…Devlet karşısında hiçbir ferdin can ve mal güvenliğinin olmadığını anladık.

  (0) (2)

 • “Zarrab babamın oğlu değil ama benim bir vatandaşım. Eğer varsa bir suçu Adalet Bakanlığı’na dosyası iletilir, yoksa hemen bazı şeyler uydurularak tutuklanırsa, vatandaşına sahip çıkamayan ülke konumuna düşeriz”

  (2) (2)

 • YARGITAY’A GÖRE DEVLET İZNİYLE ÇALIŞAN BANKAYA PARA YATIRMAK SUÇ Yargıtay 16’ncı Ceza Dairesi, Bank Asya’ya 25 Eylül 2014 ve 13 Ekim 2014 tarihlerinde iki kez para yatıran öğretmen U.K.’nın yaptığı işlemi örgüte yardım olarak mütalaa etti. Sanığın alt mahkemenin verdiği hapis cezası kararının bozulması talebini reddetti ve örgüte yardım suçundan örgüt üyesi gibi cezalandırılmasına karar verdi.Oysa ortada ne bir örgüt ne de bir üyelik var! Yargıtay, hangi suç örgütünün banka kullanarak çalıştığını da belirtseydi keşke!

  (0) (3)

Tüm Yorumlar