11 Aralık 2018 12:01

Hollanda'da Türkiye konsolosluğuna saldırı girişimi: 4 gözaltı

Hollanda'da Türkiye konsolosluğuna saldırı girişimi: 4 gözaltı

Hollanda - Türkiye krizi sürerken, Hollanda'nın Rotterdam kentindeki Türk konsolosluğuna saldırı hazırlığı yapan 4 kişi gözaltına alındı.

TÜRKİYE ile Hollanda arasındaki kriz her gün biraz daha derinleşerek sürerken flaş bir gelişme yaşandı. Reuters'in son dakika haberine göre Hollanda'nın Rotterdam kentindeki Türk konsolosluğuna saldırı hazırlığı yapan 4 kişi gözaltına alındı.

Hollanda polisi Rotterdam'daki Türk konsolosluğuna saldırı girişiminin engellendiğini açıkladı. Polisten yapılan açıklamada Fas asıllı dört Hollanda vatandaşının konsolosluğa saldırı hazırlığında olduğu belirtildi.

Polis üç kişinin Hollanda'da gözaltına alındığını açıkladı. Belçika'da bulunan dördüncü kişi de gözaltına alındı, Hollanda zanlının iadesi için girişimde bulunduğunu duyurdu.

Gözaltıların 2017'de gözaltına alınan bir kişinin telefon görüşmelerinden yola çıkılarak gerçekleştirildiği ifade edildi.

Ayrıntılar geliyor...

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (16)
 • 29 Mart 2018 itibarıyla Afrin’den göç edenlerin sayısı 137 bin olarak tahmin ediliyor.

  (1) (7)

 • Turkiyeyi böldürtmeyiz Hîc bosuna ugrasmayin

  (2) (3)

 • türkçe konuşup yazınca türk olunmuyo buraya yorum yazan hainler türkiyedelerse tutuklanacaklar

  (5) (2)

 • chp ohalı protesto ediyor yunanlılar bayrak asıyor holda da konsoloslugu saldırısı hepsinin amacı belli türkiye yi bölmek

  (1) (5)

 • Nasil curet bu? Hemen paketleyip getirin turkiyeye

  (5) (6)

Tüm Yorumlar