21 Kasım 2018 12:34

HDP'li vekiller polisle tartıştı yol kapattı

HDP'li bir grup milletvekili Tunceli'de terör operasyonlarının sürdürüldüğü bölgeye girmek istedi. Güvenlik güçlerinin engeliyle karşılayan milletvekilleri, polisle tartışarak Tunceli-Elazığ karayolunu araçlarıyla trafiğe kapattı.

HDP'li milletvekilleri Tunceli'de olay çıkardı! Terör operasyonları nedeniyle güvenlik bölgesine girmek isteyen milletvekillerine polis izin vermedi. Bunun üzerine güvenlik güçleriyle tartışan milletvekilleri, araçlarıyla Tunceli-Elazığ karayolunu araçlarıyla trafiğe kapattı.

Tunceli’ye gelen HDP Grup Başkan Vekili Ayhan Bilgen ile 9 milletvekilinin bulunduğu grup, ormanlık alandaki örtü altı yangını bahanesiyle Ovacık'a gitmek istedi. Bölgede operasyonların devam etmesi ve güvenlik gerekçesi nedeniyle güvenlik güçleri milletvekillerinin olduğu grubun geçişine izin vermedi.

MİLLETVEKİLLERİ POLİSLE TARTIŞTI

HDP’li vekiller ile güvenlik güçleri arasında zaman zaman tartışma yaşandı. Daha sonra milletvekilleri Hozat ilçe yolundan bölgeye gitmek istedi. Yine devreye giren güvenlik güçleri, Aktuluk Mahallesi’nde geniş güvenlik önlemi alarak geçişe izin vermedi. Ardından HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü polisle tartıştı ve aracını Tunceli-Elazığ karayoluna park ederek yolu trafiğe kapattı.

BİLGEN'DEN KARARA TEPKİ

Seyit Rıza Meydanı’nda konuşan HDP Grup Başkan Vekili Ayhan Bilgen, karara tepki gösterdi. Sorunun sadece yangın sorunu olmadığını ifade eden Bilgen şöyle konuştu:

"Bu ülkedeki güvenlik anlayışı, insansızlaştırma anlayışı, hukukun keyfi biçimde askıya alınması anlayışıdır. Bugün bizim o bölgeye gidişimizi engelleyenler, yarın Ankara’da sesimizi duyurmak için buluşacağımız platformlardan rahatsız olacaklar. Ertesi gün İstanbul’da. Bütün dünyaya burada ne olup bittiğini, milletvekillerine nasıl davranıldığını, siyasetçilerin seyahat özgürlüğünün nasıl keyfi olarak engellediğini bize bu yapılıyorsa halka ne yapılıyor olabileceğini herkese anlatacağız.”

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (20)
 • lan kalleşler KÜRT halkının en büyük düşmanı sizsiniz kurmalı kumandalı kuklalar sizi

  (1) (28)

 • ulan hainler siz bu milletin merhametine yatın kalkın dua edin bi yavuz bi 4.murad ruhlu lider olacakki kelleriniden *ihanet anıtı*yapsın dünyaya nam olsun size hala fırsat veren milletin parasıyla besleyen bu düzende meydan boş at koşturun bakalım bununda bi sonu olacak sığındığınız siyonistler ABD şeytanı gün gelir kendi derdine düşer görürüz sonunuzu çok uzak değil

  (0) (28)

 • Polisler prosüdür gereği birşey yapamıyorda, o şöförler neden kafa göz girmemiş, bu hainlere, yangın bahane teröristlik şahane, hala halkın gözünü korkutma eylemindeler, taviz vermesin kimse.

  (6) (28)

 • milletin meclisinden bali maas alan bu teroristler ulkemizden surulmeli

  (2) (28)

 • Kesin gitmek istedikleri yerde büyükbaş bir terörist sıkışmıştır onu kurtaracaklar. bırakın geçsinler vardıkları zaman sihalar halletsin bir taşla bayağı bir kuş vuralım.

  (2) (28)

Tüm Yorumlar