19 Kasım 2018 03:37

HDP'li vekil en hızlı yemin rekorunu korudu

HDP'li vekil en hızlı yemin rekorunu korudu

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, 2015 yılındaki en hızlı yemin rekorunu koruyarak bu sene de 22 saniyede yeminini tamamladı.

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, 2015 yılındaki en hızlı yemin rekorunu bu yılda korumayı başardı. Başaran, milletvekili yeminini 22 saniyede tamamladı.

27. dönem milletvekilleri TBMM Genel Kurulunda yeminlerini ederken HDP'li bazı isimlerin yemin metnini okuyuş tarzları dikkatlerden kaçmadı. CHP'nin AnkaraMilletvekili Servet Uysal yemin metnini, geçici Meclis Başkanı Durmuş Yılmaz'ın uyarısı ile 4 defa tekrarlarken HDP'li Ayşe Acar Başaran ise yemin metnini 22 saniyede tamamladı.

MİLLETVEKİLİ YEMİNİNİ 22 SANİYEDE TAMAMLADI

HDP'nin Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, 26. dönem yemininde olduğu gibi bu dönemde de yemini 22 saniyede etti.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (11)
 • Helal olsun, hic takilmamis.

  (1) (0)

 • Zorla yemin edeni oraya sokmayın başlarım öyle millete de öyle milletin vekiline de BURASI LAİK DEMOKRATİK BAYRAĞI AYYILDIZ BAŞKENTİ ANKARA MİSAKI MİLLİ SINIRLARI İÇİNDE BÖLÜNMEZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ. BEĞENMEYEN SINIRLAR ORADA KENDİNE İSTEDİĞİ ÜLKEYİ SEÇSİN VE DEFOLSUN GİTSİN

  (1) (2)

 • Helal olsun ya Türklerden daha hızlı daha düzgün tek seferde rekor kırmış.

  (4) (1)

 • Bu halk zaten o kürsüye layık gördü vekil seçti. Sen layık görmene gerek yok.

  (0) (2)

 • Önce o ağzına bile alırken destur çekeceğin TÜRKçe’ yi öğren ve üstünede yaradandan biraz insanlık dilen ki belki verir! Ondan sonra bu millet seni o kürsüye layık görebilsin

  (4) (9)

Tüm Yorumlar