17 Ocak 2019 15:38

HDP'li Buldan'dan flaş Suruç sözleri

HDP'li Buldan'dan flaş Suruç sözleri

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Bakırköy'de düzenlediği mitingde konuştu. Suruç saldırısıyla ilgili partilerine yönelik suçlamaları değerlendiren Buldan, yaşananları provokasyon olarak niteledi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Suruç'taki saldırıyla ilgili konuştu sorumluların açığa çıkarılması ve cezalandırılmasını istedi. Buldan, ölü ve yaralıların olduğu saldırının HDP'ye yönelik provokasyon olduğunu ileri sürdü.

Buldan, partisinin Bakırköy Halk Pazarı'nda düzenlediği mitingde, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki saldırının HDP'ye yönelik bir provokasyon olduğu iddiasında bulundu. Buldan, şöyle konuştu:

"Buradan bu ülkenin vicdanlı hakimlerine, savcılarına sesleniyoruz, bu olayın peşini biz bırakmayacağız. Siz de eğer yüreğinizde ve vicdanınızda bir damla adalet varsa Suruç olayını yakından takip edin. Suruç bugün Türkiye'de yapılacak olan 24 Haziran seçimlerinin önünde bir provokasyon olayı olarak çıkmıştır. Biz 5 Haziran Diyarbakır mitingini biliriz, biz Ankara katliamını biliriz, biz Suruç katliamını biliriz, bu oyunların niçin yapıldığını biliriz. Ancak henüz hiçbir katliam açığa çıkmadığı gibi sorumluları da yargılanmadı. Suruç'un da böylesi bir gizlilikle, böylesi bir kapalılıkla kalmasını istemiyoruz. Suruç her yönüyle aydınlatılmalı, sorumluları mutlaka açığa çıkarılmalı ve cezalandırılmalıdır."

Mitingin sonunda HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın TRT'de yayımlanan propaganda konuşması ekranlardan partililere izletildi.

Bu arada, miting için Bakırköy Halk Pazarı çevresinde güvenlik önlemleri alındı, bölgedeki bazı yollar trafiğe kapatıldı.

Ayrıca miting alanında kontrol noktaları oluşturuldu, pankart ve flamaların incelendikten sonra alana alınmasına izin verildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (7)
 • ALLAH SİZE VE SİZİ DESTEKLEYENLERE BELA VERSİN PROVAKASYONU YAPAN KENDİLERİ, PROVAKASYON DİYEN GİNE KENDİLERİ BÖYLE İNSANLIK DIŞI VAHŞİ KATİLLERİ BU ÜLKEDE SİYASETİN İÇİNE VE MECLİSE SOKMAMAK LAZIM BU NE BİÇİM DEVLET NE BİÇİM HUGUG

  (0) (0)

 • Hain her halde ve karda Haindir. Hem vurur öldürür hainlik yapar hemde üste çıkar laf ebeliği yapar.

  (0) (3)

 • 24 haziran akşamı güneydoğuyu göreceksin hdpkk ya nal toplatacağız nal.

  (1) (3)

 • hele su suratlara bakin

  (0) (1)

 • Pervin buldan lütfen irkcilik yapmayin ben kahraman marasli alevi kurtce bilen vatandasim Pervin hanim bugün güney ve dogu anadoluda sadece yanliz kurtlermi yasiyor cunku o bolgede türk Kurt keldani suryani arap ermeni her cesit insan var cunku siz güney dogu anadolu bolgesini teroristleri besliyorsunuz bu size hiç yakismaz bugün. Türk ordusu olmasaydi. Türkiye youslavyadan daha kotu parcalanirdi lütfen irkcilik yapmayin teroristlere destek vermeyin teroristlerin cenazesine katilmayin Halk sizden refret ediyor bunu unutmayin çok pisman olursunuz. Allah Sizi af etmez Sizi. Allaha birakiyorum

  (0) (1)

Tüm Yorumlar