19 Temmuz 2018 03:02

HDP'den Trabzon'da şehit olan Eren Bülbül için açıklama

HDP'den Trabzon'da şehit olan Eren Bülbül için açıklama

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Trabzon'un Maçka İlçesi'nde, güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül için başsağlığı mesajı yayımladı.

HDP'li Kemalbay, "15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül'ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay'ın Eren Bülbül için yayımladığı başsağlığı mesajı şöyle:

"Trabzon'un Maçka ilçesinde çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün hayatını kaybettiğini büyük üzüntüyle öğrendik. 15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül'ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz. Eren Bülbül'e rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Barışı ve demokrasiyi inşa etmek için tüm kararlılığımızla mücadeleye devam edeceğiz. 'Ölüm' ve 'çocuk' sözcüklerinin yan yana durmayacağı günler için çabalarımızı sürdüreceğiz."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • 15 yaşında ki çocuğu çatışma ortamına sürükleyen tek şey sizde bulunmayan vatan sevgisidir.Sizin kiralık köpekleriniz milletin evinden hırsızlık yaparken durumu görüp,asker polis ağabeylerine bildirmiş,yetmezmiş gibi yerlerini bizzat göstermiştir.Sizler gibi zavallılar taziye adı altında kalkıp askeri polisi suçluyorsunuz ama Sakın ALLAH'I Zalimlerin yaptıklarından habersiz sanmayın.O gözlerin dehşetle baka kalacağı bir güne erteliyor.

    (2) (2)

  • hadi ordan vatan hainleri.asılacağınız günler yakın.apo fotoğrafı pkk ismini ağzına alanı alnından vurulmalı.hepsinin asılması gerekli.meclis çalışmıyorki.r eis onaylayacağım diyor.ama meclis yan gelip yatıyor.

    (2) (79)

  • ordinaryus çocukları saldırıyı kınamış.

    (3) (91)

Tüm Yorumlar