17 Kasım 2018 03:17

HDP'den Kandil operasyonu çağrısı!

HDP'den Kandil operasyonu çağrısı!

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Türkiye'nin operasyon yapmaya hazırlandığı Kandil için skandal niteliğini taşıyan ifadeler kullandı. Buldan'a göre Türk halkı bu operasyona onay vermemiş!

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Türkiye'nin operasyon yapmaya hazırlandığı Kandil ve Mahmur hakkında akla zarar ifadeler kullandı. Buldan, Kandil ve Mahmur'a yapılacak operasyona Türkiye halkının onay vermediğini savundu.

Hatay'ın İskenderun ilçesinin Buluttepe Mahallesinde HDP’nin seçim bürosu açılışına HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Hatay milletvekili adayları ve partililer katıldı.

Burada konuşan Buldan, "Biz, Suriye konusunda AK Parti'yi uyardık, 'Suriye meselesi onların iç meselesi, oraya karışmayın' dedik. Afrin’den sonra şimdi de Mahmur ve Kandil’e operasyon yapmayı hedefliyorlar. Ancak Türkiye halkları, Türkiye toplumu ne Afrin’e onay verdi, Ne Kerkük’e onay verdi. Şimdi de Mahmur’a da Kandil’e de gitmenize onay vermiyor. Bu ülke savaşla yönetilecek bir ülke değil. Bu ülkenin barışa ihtiyacı var. Bu ülkenin adalete ihtiyacı var. Bu ülkenin demokrasiye ihtiyacı var" dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (48)
 • hainlerin alayına idam verilsin. vatan hainliğine idam getirilsin.

  (0) (0)

 • Bana göre beyin bulunmayan kafalarınız omuzlarınıza yüktür. Devlet devlet olmalı ihanete ve teröre hizmet eden başları omuz üzerinden alıp yere koymalıdır.

  (0) (19)

 • Türk halkı olarak biz onay verdik merak etme. Senin ordaki hewallerinin kellerini senin ve senin gibi vatan hainlerinin önlerine atana kadar da durmayacağız. Dağlar bittiğinde sıra size gelecek işte o zaman vatana düşman olan ne kadar senin gibi şehir faresi varsa yaptığınız ihanetlerin hesabını verip bedelini de ödeyeceksiniz

  (1) (37)

 • Çağrıyı CHP li kardeşlerine yapıyorlar. Özgür özel denen dangalak Afrin de olduğu gibi Kandile Türk askeri gitmesin diye çağrı yapmıştı. Birbirleriyle paslaşıyorlar.

  (1) (37)

 • Taş üstünde taş, omuz üzerinde baş kalmasın. Mehmedim vursun teröristler ve işbirlikçileri kan kussun. Allah askerimi polisimi korusun. Amin.

  (0) (40)

Tüm Yorumlar