20 Haziran 2018 12:14

Hatay'dan son dakika haberi 5 canlı bomba yakalandı

HATAY'da 5 canlı bomba yakalandı. Hatay Valiliği'nde yapılan son dakika açıklamasına göre canlı bombalar Suriye'den Türkiye'ye girmeye çalışırken yakalandı.

SURİYE'den Türkiye'ye girmeye çalışan 5 canlı bomba yakalandı. Açıklama Hatay Valiliği'nden geldi. Bölgeden gelen son dakika haberlerine göre, canlı bombalar üstlerinde bomba düzeneğiyle yakalandılar. İntihar bombacılarından 2'si Türk 3'ü ise Suriye uyruklu çıktı.

Hatay Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açılamada, "Suriye’den ülkemizde canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen beş eylemci, Hatay Mit Daire Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü birimleri tarafından 23 Haziran 2017 Cuma günü gerçekleştirilen müşterek operasyonla, Hatay il merkezine ulaşmadan yakalanmıştır. Etkisiz hale getirilen eylemcilerden ikisinin vücuduna sarılı ve patlamaya hazır halde yakalanan intihar kemerleri, herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadan ele geçirilmiştir. Teröristler ile birlikte ele geçirilen canlı bomba yeleklerinde yapılan ilk incelemede patlayıcıların parça tesirli el bomba fünyeli olduğu anlaşılmıştır. Yakalanan üçü Suriye, ikisi Türk uyruklu beş kişi gözaltına alınmış olup, olayla ilgili çok yönlü soruşturma sürdürülmektedir" denildi.

KEMER DÜZENEĞİ

Öte yandan, terör örgütü DEAŞ üyesi 5 kişinin yakalanma anlarına ait operasyon görüntülerinde, teröristlerin Suriye'den Hatay'a girdikten 33 SAC 167 plakalı otomobile bindikleri görülüyor.

Kayıtlarda, durdurulan otomobilden indirilerek, arama yapıldığı, teröristlerin yere yüzüstü yatırılarak kelepçelendiği yer alıyor.

Ayrıca 2 DEAŞ üyesinin üzerindeki hazır halde bulunan bomba kemer düzeneğini de görüntülere yansıyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • Sürekl Suriyedn mülteci almayıkeslm artık Davtogluamanınd kabul edilen eri kabul saçmalığını itale din ve göcmenlrn br kısmıı avupaya gönderin yazıktır bu millete yllardır suriyeli göcmenleri sırtında taşıyan bu millet avrupanın göçmen yükünü biz tasımaya mecburmuyuz birazda araplar ve Avrupa tasısın gelenlerin cogu kalifye olmayan kişiler bunlara vatanaslk vermek ilerde basımıza belayı almaktır

  (0) (1)

 • A Haber TV de sabah proğramı sunan bir sapık geldi aklıma,,sürekli ver mehteri ver mehteri diyor..yersen...

  (1) (0)

 • Ulankavatlar gidin almanya,fransada,belçikada,avusturyada,isveç,norveç,denmark,hollanda patlatın kavatoğlu kavatlar.dünyada enmüslüman ülkebiziz.allahbelanızıversin.gidin abd de bubokuyiyin

  (1) (2)

 • Vay namussuzlar vayy gözaltına alıyorlar bir de direk idam edin!

  (0) (1)

 • Laik, bilimsel, çağdaş eğitimi her gün biraz daha terk eden Milli Eğitim Bakanlığı, gerici bir eğitimin temellerini oturtmak için en büyük adımı bugün, yani birçok yurttaşın tatilde ve yolda olduğu bayram arefesinde atmıştır.,,,,,,Eğitim kurumlarına mescit zorunluluğu!...

  (5) (1)

Tüm Yorumlar