19 Temmuz 2018 02:57

Hamilelere ve engellerilere sıcak nedeniyle idari izin

Hamilelere ve engellerilere sıcak nedeniyle idari izin

TÜRKİYE'de sıcak hava etkisini göstermeye devam ediyor. Gündüz saatlerine 50 dereceye kadar hissedilen Bursa'da hamile ve engelliler yarın 9 Ağustos tarihinde idari izinli sayılacak.

BURSA'da sıcak hava nedeniyle kamu kurumlarında çalışan hamileler, engelliler ve kronik rahatsızlığı bulunanlar yarın idari izinli sayılacak.

Bursa'da kamu kurumlarında çalışan hamileler ve engelliler ile kronik rahatsızlığı bulunanlar yarın idari izinli sayılacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son hava tahmin raporlarına göre, kentte hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği belirtildi.

Hava sıcaklığının yarın yükselmeye devam edeceğinin tahmin edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler, engelliler ve rapor ile belgelemek şartıyla kronik hastalığı (şeker hastalığı, kalp-damar hastalıkları, beyin-damar hastalıkları, psikolojik hastalıklar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları) olanlar, 9 Ağustos Çarşamba günü bir gün süreyle idari izinli sayılacaklardır."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (0)