16 Ocak 2019 17:58

Hakkari'de çatışma çıktı şehit ve yaralılar var

Hakkari'de çatışma çıktı şehit ve yaralılar var

HAKKARİ Çukurca'daki operasyonda güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı.

HAKKARİ'nin Irak sınırı kesiminde hava destekli operasyonda uçaklar ve taarruz helikopterlerinin PKK hedeflerini vurması sonucu 20'den fazla terörist öldü, çıkan çatışmalarda 1 asker şehit oldu, 6 asker de yaralandı.

Hakkari merkeze bağlı Oğul, Şine Dağı ve Çukurca ilçesine bağlı Kazan vadisinde terör örgütü PKK'ya yönelik hava destekli operasyon başlatıldı. Çukurca'nın Uzundere, Perinçek, Seni Tepe, Kala Tepe ve Dağbaşı bölgelerinde gece yoğunlaşan operasyonda teröristlerle yer yer sıcak temas sağlandı. Teröristlerin açtığı ilk ateşle 1 asker şehit olurken, 6 asker yaralandı.

Çatışma bölgelerine Sikorsky helikopterlerle özel takviye ekipler indirilirken, taarruz helikopterleri de teröristlerin kaçış noktalarını ateş altına aldı. Savaş uçakları da belirlenen iki hedefi vurdu.

Hakkari Valiliği yetkilileri, hava destekli operasyonda ilk belirlemelere göre 20'den fazla PKK'lı teröristin ölü ele geçirildiğini bildirdi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • her gün şehit haberi ile kahroluyoruz. sonrada neden darbe oldu deniyor. fetö deniyor. fetönün üstünde akıl deniyor. kem deniyor küm deniyor. Güney doğuda zaten sınır güvenliğimiz çok tehlikeli boyuttadır. içte pkk lı kalleş terör yüzünden ? gencecik Askerimiz polisimiz şehit ediliyor. siyasetle demokrasi ile keşke bu musibetlerden kurtulabilsek. ama nafile.

    (0) (0)

  • Pkk bitmesi için acil yönden Esad sorunu bitirilmeli, ikincisi bu pyd, pkk, ypg ile düşman olan ve onlara karşı duran ülkelerle işbirliğine gidilmelidir, bu konuda Rusya ile anlaşılabilir, çünkü bizim pkknın bir numaralı destekcileri ABD ve avrupadır, bunu bilmeyen yok.

    (0) (0)

  • Biz artık görünen yüzü pkk ile değil, bu yüzün altındaki güçlerle mücadele vermesek bu yüzü hep göreceğiz, başta ABD ve Avrupa bizim şehitlerin baş suçlusudur, mücadele bunlar ile yapılmalıdır.

    (0) (0)

Tüm Yorumlar