21 Mayıs 2018 08:26

İFTAR SAATİ

İstanbul
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Amasya Ankara Antalya Artvin Aydın Balıkesir Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Isparta Mersin İstanbul İzmir Kars Kastamonu Kayseri Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Kahramanmaraş Mardin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa Uşak Van Yozgat Zonguldak Aksaray Bayburt Karaman Kırıkkale Batman Şırnak Bartın Ardahan Iğdır Yalova Karabük Kilis Osmaniye Düzce

Nihal Bengisu Karaca n.b.karaca

Haber TV ve gazeteden önce İnternet Haber'de

İnternet dünyayı değiştiriyor, pek tabii medyayı da.
Konvansiyonel medyaya oranla büyük avantajlara sahip olan internet medyası giderek hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri haline geliyor.

Televizyondan hız ve görüntü unsurunu, yazılı basından ise yazılı kültürü, haberin düşünce ve analize bakan yanını alarak eşsiz bir kombinasyona varma lüksü var internet medyasının. Ancak henüz bu avantajını kullandığı söylenemez.

Ne yazık ki internet medyası dediğimizde çoğunlukla dedikodu söylenti çöp ve niteliksiz işlerin üretildiğini görüyoruz ve bir çok ‘çoğaltma’ ve ‘çarpıtma’ya internet medyası denildiğine tanık oluyoruz.  Pek çok internet sitesi konvansiyonel medya tarafından üretilmiş içerikle ayakta durmaya çalışıyor.

Yeni imkanların belirdiği ve fakat değerli olanın istismar edenle aynı kulvarda aynı hizada yer almak zorunda kaldığı bu yeni medyada, internet haber ve benzeri birkaç medya sitesi, sözkonusu keşmekeş içinde giderek daha fazla umut vaat ediyor.

Pek çok haber, gazeteden onlarca, televizyondan dakikalarca önce de oluyor.
Sadece hızı deği
l, konuyu ele alma şekli, haberi görme biçimiyle ana akım medyayı tahkim etme potansiyeli taşıyor.
İlgiyle izliyoruz.
13 yaşına giren kutluyor, yeni yaşının uğur getirmesini diliyorum