20 Kasım 2018 00:36

Gram altın ne kadar çeyrek yükseliyor 5 eylül fiyatları

Gram altın ne kadar çeyrek yükseliyor 5 eylül fiyatları

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 257,1 lira seviyelerinde dengelendi. Çeyrek altın 420 lira ve Cumhuriyet altını 1.713 liradan işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, bugüne yükselişle başlamasının ardından saat 09.45 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,7 değer kazanarak 257,1 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 420 lira, Cumhuriyet altını da 1.713 liradan satılıyor. 

Dün ons altındaki değer kayıplarına paralel düşüş eğiliminde hareket eden gram altın, günü önceki kapanışa göre yüzde  0,20 azalışla 255,2 liradan tamamladı.

Dünkü düşüşün ardından gelen tepki alımlarıyla Asya piyasalarında pozitif bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda yüzde 0,1 artışla 1.193 dolardan işlem görüyor. 

AA Finans Analisti İslam Memiş, ABD tahvil faizlerinde ve dolar endeksindeki yükselişlerin, ons altını baskıladığını söyledi.

Rusya'nın, dün Suriye’nin İdlib bölgesini bombalamaya başladığını anımsatan Memiş, "İran ve Türkiye’den gelecek açıklamaları takip edeceğiz. Orta Doğu’da jeopolitik risklerin artması altın fiyatlarında düşüşlerin sınırlı kalmasına neden olabilir. ABD ve diğer ülkelerden gelecek açıklamalar risk algısının yönü üzerinde belirleyici olacaktır. Biz altının ons fiyatında 1.187-1.207 dolar aralığını takip etmeye devam ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Memiş dolar kurunun geniş bant aralığında işlemler gerçekleştirmeye devam etmesinden dolayı, altının gram fiyatının da 250-260 lira aralığında kalmaya devam ettiğini dile getirdi.

ALTIN FİYATLARI DÜŞER Mİ YÜKSELİR Mİ?
Muammer Demir, Araştırma Uzmanı, Ahlatcı Yatırım: Türk Lirası’nda dün az da olsa devam eden değer kaybı yukarı yönlü hareketin sürmesinde etkili olsa da ons tarafındaki düşüş günün negatif kapanmasında etkili oldu. Gram Altın’da bugün yine dün de olduğu gibi 251 TL üzerindeki kalıcılıkta yukarı yönlü eğilim devam edebilir. Bu durumda 259 ve 265 TL seviyeleri tekrar gündemimizde olacak. 251 altına geçişte ise düşüş eğilimi 247 ve 244 TL seviyelerine doğru devam edebilir.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • ALTINI OLAN DOLARI OLAN ZENGİN DAHA ZENGİN OLUYOR ORTA DİREK ALT SINIFTAKİ MAAŞLA GEÇİNEN İNSANLAR SÜRÜNÜYOR BORÇLARDAN FAZİDEN ENFLASYONDAN

  (0) (0)

 • ERDOĞAN-AKP İKTİDARININ TÜRKİYE’Yİ GETİRDİĞİ YER

  (1) (0)

 • SEÇİME ŞUNUN ŞURASINDA NE KALDI CNM NASILSA REİS ALTIN DAĞITIR.

  (0) (0)

 • alanında satanında ne var altı üstü altın! değeri bu mu?

  (1) (0)

Tüm Yorumlar