24 Haziran 2018 17:35

Google chrome reklamları engelleme seçeneği

Google chrome reklamları engelleme seçeneği

İnternet devi Google önemli reklam kaynakları arasında yer alıyor. Fakat görünen o ki reklam engelleme alanında artık Google’ı da göreceğiz. Google’ın direkt Chrome‘un içine reklam engelleyici özellikler koyacağı öğrenildi.

İnternet kullanıcılarının şikayetçi olduğu reklamlarla ilgili Google Chrome ile bir adım atıyor. Haber Wall Street Journal tarafından duyuruldu.

Google’ın direkt Chrome‘un içine reklam engelleyici özellikler ekleyeceği dile getiriliyor. Fakat internet devi reklam engelleme konusunda diğer eklentilerden farklı bir politika izleyecek. Sadece zararlı veya uygunsuz içeriklerin kullanıcılara erişmesine engel olacak. Bu politika sayesinde uygunsuz reklamlar, diğer reklamların kullanıcılara ulaşmasına engel olmayacak.

Tabii bu noktada Google, Chrome tercih eden herkesin bünyesine katacağı bu yeni özelliği kullanacağını umuyor. Memnun kalmayanların farklı internet tarayıcısı alternatifleri bulunduğu göz önünde bulundurulursa, Google’ın “güvenli reklam” politikası ne kadar başarılı olacak, bekleyip göreceğiz.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (1)
  • zorla reklam sokuyorsunuz gözümüze siz para kazanın biz aval aval bakalım niye reklamlara mağruz kaliyoruz ki.

    (0) (1)