21 Ocak 2019 14:18

Gökçek'ten DP'ye büyük şok!

Gökçek'ten DP'ye büyük şok!

Demokrat Parti'nin satmayı düşündüğü bina için Büyükşehir Belediyesi tartışılacak bir karar aldı.

Demokrat Parti Genel Merkezi olan bina için Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden şok karar! Meclis, DP'ye ait binanın yerini imar değişikliği ile sosyal kültürem tesis olarak kabul etti. 

Uzun yıllar dönemin iktidar partisi ANAP’a ev sahipliği yapan ve ANAP kapandıktan sonra Demokrat Parti’ye (DP) genel merkez olan bina, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde imar değişikliğiyle sosyal kültürel tesis olarak kabul edildi.

MHP'Lİ ÜYELERDEN İTİRAZ
 
İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun oluru oy çokluğuyla sosyal kültürel merkez yapılması kararlaştırıldı. MHP Grubu ise mülkiyet sahiplerinin talebi olmadan böyle bir karar alındığını gerekçe göstererek, ret oyu kullandı. DP Genel Merkezi’nin, sosyal-kültürel merkezi yapılması yönünde alınan karar, Ankara kulislerinde farklı şekilde yorumlandı.  nin iddiasına göre bazı Meclis üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in bir ara ismi DP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak geçen Mansur Yavaş’a misilleme yaptığı şeklinde iddiaları ortaya attı. Kulislerde ayrıca Gökçek’in bu planının elinde kaldığı, Yavaş’ın önceki akşam CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğü ve Büyükşehir’e CHP’den “evet” dediği ileri sürüldü.
 
SATIŞA ÇIKARILMIŞTI
 
Meclis’te grubu olmadığı için hazine yardımı alamayan ve uzun süredir maddi sıkıntılar yaşayan, 2014 yerel seçimlerde de seçim yarışından geri kalmak istemeyen DP kaynak arayışı için geçtiğimiz günlerde Balgat’taki genel merkez binasını satışa çıkarmıştı. 13 bin metrekare büyüklükteki arsanın hasılat paylaşımlı sözleşme yoluyla devri veya arsanın kat karşılığı satışı fikrine de açık olan parti, buradan elde edeceği geliri, seçim kampanyası ve sonrasında partinin çalışmaları için kullanacaktı. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal da, satışa tepki göstermişti.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (12)
 • Mansur yavaşın siyaseten sonu geldi..Gerçek ülkücüler/mhp liler chp ye asla oy vermezler. Ankara yine Sayın Melih Gökçek'indir..HAYIRLI OLSUN

  (0) (0)

 • yani büyük partinin düştüğü durum mu dersin, ekmek yiyenlerin ihaneti mi dcersin. yazık oldu vesselam...

  (0) (0)

 • Satılacak birşey kalmadığı zaman da hangi partide kendinize istikbal arayacağınıza da karar verdinizmi.Bu partinin paradan ziyade sürükleyici bir lidere ihtiyacı var hemide hiç vakit kaybetmeden.Şimdi tam zamanı.

  (0) (0)

 • EY GÖKÇEK SENİN ANLIN SEÇDEYE GİDİYORMU

  (0) (0)

 • CHP AKILLI OL!!! Ankara'da MHP seçmeni AKP stepnesi Bahçeli'ye küsmüş durumda!!! Zaten ülke çapında Şefkat ÇETİN ile BAHÇELİ teşkilatı çökertme yok etme işlemlerini başarıyla yürütüyorlar!!! Sevgili CHP, MANSUR YAVAŞ'ı aday yap Ankara senindir!!! KAZANMAK İSTİYORSAN, ANKARA'DA SAVAŞI / HİÇ DÜŞÜNME ADAY YAP, DÜRÜST MANSUR YAVAŞ'I!!! Bütün MHP oyları sana gelecektir!!! Madem ki ilk hedef TÜR DÜŞMANI - ATATÜRK DÜŞMANI - LAİKLİK DÜŞMANI bu ademleri postalamaktır, o zaman particilik ikinci planda olmalıdır!!!

  (0) (0)

Tüm Yorumlar