17 Kasım 2018 22:18

Flaş iddia! 'MHP, İstanbul, Ankara ve İzmir'de AK Parti adayına destek verebilir'

Flaş iddia! 'MHP, İstanbul, Ankara ve İzmir'de AK Parti adayına destek verebilir'

MHP'nin, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve İzmir'de AK Parti'nin adayını destekleyebileceği ileri sürüldü.

AK Parti ile MHP yerel seçimlerde ittifak yapacaklar mı tartışmaları sürerken MHP'nin, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve İzmir'de AK Parti'nin adayını destekleyebileceği ileri sürüldü.

PROTOKOL ESASINA DAYALI İTTİFAK... Hürriyet'ten Umut Erdem'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlerde izlenecek yol haritası için gelecek hafta bir görüşme gerçekleştirecek.   İki parti arasında ‘protokol esasına dayalı' bir ittifak düşünülüyor. İki liderin görüşmesinin ardından da partiler arasında yerel seçimlere ilişkin çalışmaların başlayacağı ifade ediliyor.

O İLDE HANGİ PARTİNİN OYU YÜKSEK İSE... Edinilen bilgilere göre, 2014 yerel seçimleri ve 24 Haziran seçimlerindeki oylar değerlendirilip, analizi çıkarılacak. Bir ilde hangi partinin oyu yüksekse, diğer partinin ‘oy oranı yüksek olan partiyi desteklemesi' planlanıyor.

İDDİANIN KAYNAĞI NE?.. Bahçeli'nin önceki gün Başkanlık Divanı'nda, "İstanbul, Ankara ve İzmir'in şer ittifakının eline geçmesi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tartışmaya açabilir" dediği dile getiriliyor. Bu nedenle MHP'nin bu üç kentte AK Parti'nin adayına destek vereceği konuşuluyor.

MHP'NİN BELEDİYELERİNE DESTEK... AK Parti'nin de MHP'li belediyelerce yönetilen Adana, Mersin, Manisa, Isparta gibi illerde MHP'yi destekleyeceği ifade ediliyor. Kayyuma devredilen HDP'li 102 belediyenin seçiminde de MHP'nin, AK Parti adayını destekleyeceği dillendiriliyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (25)
 • evet kesinlikle vermelidir.pkk'liler İzmir de CHP ye oy veriyor. mhp'liler de AKP ye oy vermelidir vatan için.

  (0) (0)

 • Cok gūzel olur.AkMhp hakkin ve halkin gūcù

  (7) (1)

 • Ak parti Adana da Sözlü yü desteklerse Chp nin adayı kesin götürür Mhp ve Ak partinin seçmeni Sözlüye oy vermez oylar Chp ye kayar tahminin Zeydan Karalar

  (1) (1)

 • Ben MHP kıyım Adana'da kesinlikle sözlü ye oy vermem bir başkan bu kadar boş olmaz

  (0) (1)

 • mhp asker ve kayum sayesinde oy aldı bunu bilmiyormuyuz doğu ve güney doğuda bir il alsın bin kez özür dileyecem ama seçimlerde doğu ve güney doğuda oylarını beşe katlamıştı artık halk iredesi yok kayum ve subay iradesi oluştu bu bölgelerde ama bu gidişat ülkeyi bölecek demedi demeyin çok şeyler kulağımıza geliyor

  (0) (1)

Tüm Yorumlar