20 Kasım 2018 16:50

Fitch yine yaptı! Notlarını düşürdü

Fitch yine yaptı! Notlarını düşürdü

Fitch Ratings, Anadolubank ve Fibabanka'nın uzun vadeli kredi notlarını BB-'dan B+&la, Şekerbank'ın kredi notunu B+'dan B'ye ve Odeabank'ın notunu BB-'den B'ye indirdi.

Her fırsatta Türkiye'yi hedef almaktan çekinmeyen uluslararası kedi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratting bu seferde Anadolubank, Fibabanka, Şekerbank ve Odeabank'ın notlarını düşürdü.

Fitch bu bankaların Finansal Kapasite Notunu da düşürürken, notları olası bir indirim için izlemeden çıkardı, görünümlerini 'negatif' olarak belirledi.

Fitch, not indiriminin son dönemde piyasa oynaklığı döneminde bankaların performanslarına, varlık kalitelerine, likidite ve fonlama profillerine yönelik artan riski yansıttığını, ekonomide sert bir iniş yaşanması ve yatırımcı güveninde kötüleşme riskini de hesaba kattıklarını vurguladı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • neden türkiyeyi hedef alsın fitch bankanın verilerine göre türkiyenin ekonomisine göre davranıyor yani kanser hastasına iyisin demek bir doktor için iyi notmudur yoksa gerçeği söyleyen içinmi iyidir

  (0) (0)

 • yazık gırtlağınıza kadar battınız hala saçmalıyorsunuz Senin durumun iyi olsa zaten başkasının notuna ihtiyacın olmaz duygusal hareket etmeyin

  (1) (1)

 • İçeriği boş iç politikaya yönelik söylemlerin ile yeniden itibar kazanılmaz !..Türkiye Zarrab davasına karşı meclis soruşturması açmalı..

  (3) (3)

 • çook iyi yapmış Türkiyede bankalar kolay kuruluyor bankanın kuruluş sermayesi 500milyon TL piyasadan topladığı mevduat 3-4milyar TL daha fazla toplayan var hemen sermaye artırması gerekirken bu yapılmıyor görmezlikten geliniyor sonra bizde bankalar artık tefeci bank olmuş

  (1) (1)

Tüm Yorumlar