17 Kasım 2018 14:26

FETÖ'cü Emre Uslu'dan referandum sürprizi

FETÖ'cü Emre Uslu'dan referandum sürprizi

FETÖ'nün firari isimlerinden Emre Uslu'nun referandumda 'evet' oyu vereceğini ilan etmesi kafaları karıştırdı.

Anayasa referandumunda FETÖ mensupları, "evet" mi yoksa "hayır" mı diyecek? AK Parti'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ısrarla savunduğu sisteme FETÖ'nün önde gelen isimlerinden Emre Uslu'nun destek çıkması kafaları allak bullak etti.

Peki sürpriz karar ne anlama geliyor? İlginç durumu köşesinde yorumlayan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın bir önerisi var:

FETÖ'DEN ALGI OPERASYONU

"FETÖ’nün başkomiseri Emre Uslu, Twitter’da açıklamış. Demiş ki: “Beka sorunu var, ben evet vereceğim.” Buradan yola çıkılarak...

“FETÖ’cüler evet verecek” denemeyeceği gibi... Başka şeylerden yola çıkılarak... “FETÖ’cüler hayır verecek” denemez.

Çünkü FETÖ’nün işi gücü... Algı operasyonu çekip, ters manyel verip milletin kafasını karıştırmak. Benim önerim şu: Gelin, FETÖ’yü bu tartışmanın dışında tutalım."

 

 

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (14)
 • Emre Uslu'nun evet diyeceğini ters algı olarak algı yapan troller, PKK'nin evet diyeceğini niye dikkate alıp bir şeyler demiyorlar.

  (0) (0)

 • vatanhainlerin oyu olmaz sen kimsin ki vatandaşlıktan çıkmışsın sen

  (1) (0)

 • memleket hasretinden de olabilir, '' bakın başkonsolosluğa gelip oy kullanacağım yiğitseniz hadi yakalayın''şeklindeki bir meydan okuma da...

  (0) (1)

 • Emrecik şeytanlık peşinde aklınca evet diyeceğim diye feyo düşmanlarına hayır dedirtme peşinde yemezler bunu aanca cehepeli koyunlar yer:)

  (1) (2)

 • Allah şura yap yani insanlara danış buyurmaktadır. İnsanların hepsine danışamayacağımıza göre vekillerin oluşturduğu meclis bu görevi yapacaktır. Meclis kimseyi dışlamadan ortak uzlaşı ile, benim mecliste sandelyem çok ben ne dersem o olacak demeden. UZLAŞı ile karar almalı ve bu kararı yöneticiler uygulamalıdır. Başkanlık sistemi meclisi diskalifiye ediyor ve onun bu yetkisi elinden alınıyorsa. Dine uygun değildir. Vazgeçilmelidir. Tebliğ edildi. Ahirette de ilgiliden hesap sorulacaktır.

  (0) (1)

Tüm Yorumlar