21 Ocak 2019 12:15

Fatih Erbakan yeni parti kuruyor işte o açıklama

Fatih Erbakan yeni parti kuruyor işte o açıklama

Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan yeni parti mi kuruyor? Fatih Erbakan henüz bir ekip kurmadığını söylese alternatif parti kurulması gerektiğini söyleyerek yeni parti sinyalinin verdi.

Yeni parti tartışmalarına Fatih Erbakan da katıldı. Bir dönem eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül çevresinde konuşulan yeni parti iddialarının bu kez merkezinde Fatih Erbakan var. Fatih Erbakan yeni parti kurmak için kolları sıvadı. 

Diriliş Postası'na özel röportaj veren Fatih Erbakan, "Bizim için önemli olan temel prensiplerimize uygun icraatların yapılmasıdır. Bunlar arasında dış politika ve ekonomi örnekleri önemli yer kapsıyor. Bu şartlar yerine getirilecek olursa, kim ya da hangi partinin yaptığı ayırt edilmeden üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız'' diye konuştu.

ALTERNATİF PARTİ ŞART

AK Parti'nin 15 yıldır kendilerine has çizgiyle  devam ettiğini söyleyen Erbakan, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Alternatif bir parti kurulmasının kaçınılmaz olduğu görülüyor. Şunu da söylemekte fayda var ki henüz ekip oluşturulup plan yapılmadı. Necmettin Erbakan’dan bize kalan sorumluluğu yerine getirmeye kararlı olduğumuzu belirtmek isterim. Saadet Partisi şuan milli görüş çıkarlarından uzaklaşmış durumda olduğu için bizlerde davamızı devam ettirmek için elimizi taşın altına koyacağız.”

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (21)
 • milli politikalarımızdan sapmayıp mevcutizlenen politikalarada kasıtlıkarşı çıkmayıp yapıcı eleştiri veya politikalar üretmek siyasetiyle başarılı olunur değilse sadece isim olarak kalır oda hocamızın hatırına kalır diye düşünüyorum hayırlısı olsun.

  (0) (0)

 • aferin sana parti kurup AKP ye iltihak edecek söğlentileri ne acaba

  (3) (3)

 • kaç reyiniz var ki e be muhterem böl parçalaya siz de mi ayak uydurdunuz. Demek ki Erbakan fikrin öldürmek yetmez üzerine 40 ton beton dökmeliyiz ki bir daha kalkamasın sözü haklı çıkıyor gibime geliyor. Ne diyeyim Allah çarşınıza pazar versin

  (5) (1)

 • MİLLİ GÖRÜŞÜN temsil edildiği parti SAADET PARTİSİ dir.Rahmetli hocam böyle dedi.niçin üstüne pasa pasa söyledi.Acaba sonradan ortalığa bazı kişiler çıkarda bizde ERBAKANIN yolunayız diyebilirler Mevcut SP kadrosu Rahmetli hocamın birlikte oldukları arkadaşlar değilmi? dikkatli olalım düşünelim çok düşünelim Fatih Erbakan parti kuracakmış.6 yıldır nerede geziyordu niçin rahmetli babasının işaret ettiği adını söylediği partiyi terk edip hocam hayatta iken hocamı tek eden sonra tekrar hocamın yanına gelen İsmail Müftüoğlu-sacit Günbey gibi kişilerin peşine takılmak düşündürücüdür.Lütfen ALLAH RIZAsından ayrılaynız.nefsinize hakim olunuz saygılarımla...

  (2) (2)

 • Ey kardesim; NECMETTİN ERBAKAN HOCAM NEDEDİ DÜNYA DA 2 PARTİ VARDİR.1. Sİ SAADET PARTİSİ 2.Sİ DİGERLERİ VE DİGERLERİ DİGERLERİ

  (3) (5)

Tüm Yorumlar