20 Kasım 2018 19:31

''Fatih Camii'ni bombalayacaktı'' denilen komutana yeni görev

''Fatih Camii'ni bombalayacaktı'' denilen komutana yeni görev

Balyoz Davası'nda, Fatih, Beyazıt, Eyüp ve İsmailağa camilerini bombalayacağı öne sürülen ve 3 yıl hapis yatan Tuğgeneral Ali Demir, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye Askeri Ataşe/İçişleri Müşaviri olarak tayin edildi.

Balyoz kumpasında 3 yıl hapis yatan Tuğgeneral Ali Demir Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye Askeri Ataşe oldu.

Tarih 20 Ocak 2010… Taraf Gazetesi, “Fatih Camii bombalanacaktı” manşetiyle çıktı. “Birinci Ordu Komutanı Çetin Doğan cuntasının 2003 yılındaki darbe planlarını ele geçirdik” diyen Taraf'ın iddialarına göre 29'u general 162 subayın katıldığı bir toplantıda kararlaştırılan ‘darbe' planı 12 Eylül'ü model alırken, 2003 darbesinin adı Balyoz olarak isimlendirilmişti. Ancak o manşetin de diğer haberlerin de FETÖ kumpası olduğu ortaya çıktı.

16 YIL HAPİS CEZASI
Sözcü’den Emin Özgönül’ün haberine göre; “Kumpas” olduğu ortaya çıkan Balyoz Davası'nda, Fatih, Beyazıt, Eyüp ve İsmailağa camilerini bombalayacağı öne sürülen ve 16 yıla mahkum olan Tuğgeneral Ali Demir, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye Askeri Ataşe/İçişleri Müşaviri sıfatıyla tayin edildi. Diyarbakır Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, 5-7 Mart 2003'de yapılan ve ‘Balyoz darbe planının hazırlandığı' öne sürülen seminere katılmadığı halde mahkum olmuş ve 3 yıl Mamak Cezaevi'nde yatmıştı. Demir'in, ‘Çarşaf Eylem Planı' adlı sahte belgede 8 subay ile birlikte, Fatih, Beyazıt, Eyüp ve İsmailağa camilerinde keşif yapıp, cuma namazı sırasında avludaki ayakkabıların içine bomba koyarak patlatacağı öne sürülmüştü.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • neden fetönün siyasi bağlarıda tutuklanmıyor? gerçek adalet olsa hükümette yukardan aşağıya kimse kalmaz kapatılır aslında ama ...ama ülke 50 yılm geriye gitimştirve toparlanmak epey zaman alır. inşallah kenan evren sonunda ölmeden yargılandı, sizde ölmeden adaletin karşısında diz çökersiniz.

  (0) (2)

 • olaya tarafsız bakarsak ,rtenin el sıkıştığı kişilerin işi rast gitmiyorki... bakın özilin baüşı derrtte ve takımdanda oldu

  (0) (4)

 • bu ne perhiz bu ne lahana ??? bu camileri bombalayacak diyen iftiracılar kimdi ki??? bu askeri üç yıl iftira ile ömrünü hapseden şeytanlar kimdi?? bu askere madem masumdu o zaamn dün neden arka çıkmadınızda orduyu fetöcülerin talanınnıa seyirci kaldınrız? dün iftira atanl fetöcüler imanamı geldide görev verdi?

  (1) (66)

 • Burada bir alman finosu yorum yaziyor arastirin kesin ajandir.

  (2) (1)

 • Alman Milli Futbolcunun Seçimler için propagandaya alet olmak RTE ile fotoğraf çektirmek milli midir?.....

  (2) (6)

Tüm Yorumlar