20 Kasım 2018 03:32

Evlilik sitelerinde iğrenç oyunlar! Bakın neler vaadediyorlar

Evlilik sitelerinde iğrenç oyunlar! Bakın neler vaadediyorlar

İzdivaç programları TV’de yasaklandı ama internetteki evlilik sitelerinde patlama yaşanıyor. İnternet üzerinden faaliyet gösteren evlilik sitelerinde dönen iğrenç oyunlar dehşete düşürdü!

Üye sayıları on binlerle ifade edilen evlilik siteleri, 'İslami', 'Bilimsel' ve 'Ciddi' diye üç kategoriye ayrılıyor ve daha çok Facebook'u kullanıyorlar. 'G.S' evlilik sitesinde, "Türkiye'nin en büyük İslami evlilik sitesine hoş geldiniz" denilirken, 'P.P' evlilik sitesinde ise bilimsel eşleştirme adı verilen yöntemin uygulandığına dikkat çekiliyor.

Sitede evlenmek isteyenlere, "Sadece sitemizin bilimsel olarak eşleştirdiği üyelerin birbirlerine görünmesi mümkündür. P.P sitesi sizi analiz edip en uygun üyeleri tespit eder" deniliyor.

'EN SAMİMİ İSLAMİ EVLİLİK SİTESİ'
'Seviyeli arkadaşlık sitesi' sloganıyla hizmet veren 'E.Ç' adlı sayfa ise 109 bin takipçiye ulaşmış durumda. "Tüm misafirlerimize dünya ve ahirette saadet diliyoruz" denilen 'H.O' adlı evlilik sitesinde de şu ifadeler yer alıyor: "En samimi İslami evlilik sitesine hoş geldiniz. Evlilikte İslami değerleri ön planda tutuyorsanız, doğru yerdesiniz. Sizin gibi düşünenleri sitemizde bulabilirsiniz. Amacımız, evlilikte İslami değerlere önem verenlere yardımcı olmaktır. Mutlu bir yuva kurmak için ilk adımı atabilirsiniz. H.O, İslami değerlere uygun evlilik düşünenlerin bir araya gelmesini sağlar. Bu platformda sadece ciddi evlilik düşünenler yer alır."

'SONU DEPRESYON'
Psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Kemal Arıkan şunları söyledi: "Özellikle erkeklerin cinsel partner aradıklarını biliyoruz. Sürekli flört etmek isteyenlerin beyinlerindeki haz merkezinin zayıfladığını gösteren bir araştırma mevcut. Belki de insanlar haz merkezleri zayıfladıkları için bu sitelere yöneliyorlar. Ancak haz merkezinin zayıflaması, depresyona neden oluyor. Partner arayanlar, sanal ortamda gerçek kimliklerini bir tarafa bırakıp, olmak istedikleri kişiler gibi davranıyorlar. Bir çok insan bu sayede gerçek kişiliğinden uzaklaşma şansı buluyor. İnternetten evlilik hayali sağlıksız bir durum." İnternette tanışıp sonu hüsranla biten onlarca danışanım var. Birçok sanal ortam mağduru genç, depresyona girmiş halde muayenehaneye geliyor."

HAYAT TARZI PROFİLE YANSIYOR
İnternet ve sosyal medya üzerinden, 'İslami' ve 'bilimsel' olarak konumlanan iki evlilik sitesine üye 600'ü kadın, 600'ü erkek toplam 1200 kişinin incelendiği 'Türkiye'deki Çevrimiçi Evlilik Siteleri' başlıklı çalışmadan ilginç sonuçlar çıktı. Çalışma, Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Prof. Dr. Hülya Uğur Tanrıöver ile doktora öğrencisi Aylin Sunam tarafından gerçekleştirildi.Çalışmada, liberal denilen evlilik sitesi üyelerinin, 'bar' fotoğraflarını profillerinde kullanmaktan çekinmedikleri belirtildi. Buna karşın İslami denilen evlilik sitelerinde ise bu tür görüntülerin olmadığına dikkat çekildi.

PLAJ FOTOĞRAFLARI KULLANILIYOR
Araştırmada, "İslami evlilik sitesi üyelerinin yeşil alan, deniz kenarı gibi yerleri tercih ettikleri görülmektedir" denildi. Bilimsel-liberal diye tanımlanan izdivaç sitesi üyelerinin ise plaj fotoğraflarını da profillerinde kullandıkları belirtildi. 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • BURASI TÜRKİYE VE DİNDAR NESİL YETİŞTİRECEK AKP ÜLKESİ Mİ? YOZLAŞMA BU ALANDA AİLEYİ BOZACAK KADAR İSE AİLE BAKANLIĞI NE YAPIYOR NİYE VAR.. HEM DE İLK DEFA AKP DÖNEMİNDE..

  (2) (3)

 • bu sitelerde amaç arkadaşlık birliktelik birbirini tatmin etmeden öteye gidemez. evlilik oranı %1-2 civarını geçemez. İslamı bari karıştırmasınlar bu işe

  (0) (2)

 • BUNLARIN HEPSİ YATIP KALKMAYA SÜRTÜP FLÖRT ETMEYE ERKEK KADIN ARIYOR. EVLİLİKTE CİDDİ DÜŞÜNEN BİLDİĞİ TANIDIĞI İNSANLARIN YAKINLARI ARKADAŞLARI YADA ÇEVRESİNDEN BİRİLERİNİ DÜŞÜNÜR ! İNTERNETTEKİ ERKEKLERİN YÜZDE 99,9 U CİNSEL BİRLİKTELİK İÇİN KADIN ARIYOR BU SİTELERDE , BİR ÇOĞUDA ÇALIŞTIRMAK İÇİN KADIN ARIYOR ! AHMAK KADINLARDA BU ABAZALARA ALDANIYOR. EVLİLİK SİTESİYMİŞ ! SİZ ŞUNA SEX PARTNER SİTESİ DİYİN. İSLAMİ BİLE ŞEYLERİNİN KEYFİNE ALET ETMİŞLER.

  (1) (3)

 • Bayanla sohbet yapıyom zannediyon. Ama karşındaki aslında erkek ve böylece iyi kafa yapıyorlar. Sitede kal. Diğerleri de gelsin bak muhabbet oluyor diye

  (5) (4)

Tüm Yorumlar