16 Ocak 2019 17:23

Eşi FETÖ'cü olan Elif Şafak'tan hayır videosu

Eşi FETÖ'cü olan Elif Şafak'tan hayır videosu

Daha önce attığı tweetlerle referandumda 'hayır' oyu vereceğini açıklayan yazar Elif Şafak, şimdi de BBC için 'hayır' videosu çekti.

Referanduma 4 gün kala İngiliz BBC'ye konuşan yazar Elif Şafak, Avrupa'ya Türkiye'yi şikayet etti.

Türkiye, 16 Nisan'da yapılacak referanduma hazırlanırken; sonuçlara etki etmek isteyen Avrupa, elinden geleni yapıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan nefretiyle Türkiye aleyhinde ağzına geleni söyleyen Elif Şafak, İngiliz BBC'ye konuştu.

HAYIR OYU İSTEDİ

BBC'nin Türkiye karşıtlığında seçtiği yüz olan Elif Şafak, Türkiye'nin otoriterliğe doğru ilerlediğini söyledi. 16 Nisan'da yapılacak referandumu işaret eden Şafak, seçmenlerin 'hayır' oyu vermesi gerektiğini vurguladı.

EŞİ FETÖ'CÜ

Elif Şafak'ın eşi gazeteci Eyüp Can, Fetullah Gülen'in manevi oğlu olarak anılıyor. Eyüp Can hakkında FETÖ soruşturması kapsamında yakalama kararı da bulunuyor. 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • yazık sana elif şafak. çok güzel bir insan olarak anılabilirdin. kendi kendini mahvettin.

  (0) (0)

 • hayırcıların hepsini yan yana koy milli bir şey göremezsin...

  (1) (1)

 • Yuh sana Fikret Boduroğlu. Biz AK Partiye ve Cumhurbaşkanımıza tam güveniyoruz. Sen azınlıktasın, boşuna yaygara koparmayasın. Sandıktan EVET çıkacak ve baltalanmış sistem değişecek. Türkiye can bulacak.

  (1) (2)

 • ben de HAYIR diyorum.bu AYNI ZAMANDA ERDOĞAN'a VE akp YE DE hayır DEMEKTİR.hayır ÇIKARSA SEÇİMLER YE4NİLENMELİDİR.çünkü bu anayasa değişiklik önerisi AKP li 316 vekilin imzasını taşımaktadır.HAYIR çıkması DEMEK size güvenimiz yok demektir.CUMHURBAŞKANI erdoğan da AKP ile birlikte miting yapıyor o da istifa etmeli.AKP,FETÖ'nün haliyle darbe kalkışmasının siyasi ayağıdır.FETÖ CÜLERE YARDIM VE YATAKLIK YAPAN akp DİR.BUNU erdoğan ve gökçek ifade etmişlerdir.

  (3) (4)

 • bir zamanlar akp yi öve öve bitiremezdi

  (1) (1)

Tüm Yorumlar