20 Nisan 2018 23:16

Erdoğan'ın tek sözü yetti sayı 500 bine ulaştı

Erdoğan'ın tek sözü yetti sayı 500 bine ulaştı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam seferberliği kapsamında 500 bin kişinin işe başladığını duyurdu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliğinde son durumu anlattı.

Müezzinoğlu, "7 Şubat'ta Cumhurbaşkanımızın başlattığı seferberlikle büyük bir ivme yakaladık. Geçen yıldan kalan 500 bin istihdam açığı kapandı. İşbaşı eğitimde de hedef 500 bine çıktı ve 2.5 ayda 80 bini geçtik" dedi.

İŞ ARAYANA TÜM İMKÂNLARI SUNUN

Bakan Müezzinoğlu, il müdürlerinden işverenlerle daha çok iletişime geçmelerini isterken, "Evlere de eşlerinizle çat kapı gidin. Önceden haber vermeyin ki onlar da paniklemesin, hazırlık yapmasın, görüşmeler doğal ortamda geçsin. 'İş arıyorum' diyenlere tüm imkânları sunun. Kapalı odalarda değil arazide çalışın. İhtiyaç sahiplerinin sorunlarına anında çözüm üretin. Hem ev hem de sanayi, ticaret odaları, esnaf ziyaretlerini kurumsal hale getirin. Bu dönemin en önemli başlığı işsizliği düşürmek" dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (14)
 • ünüversiteyi bitirdi hemde hacettepeyi daha iş bulamadı benim çocugum nerde iş hadi verin

  (0) (2)

 • EYT ye para yok...babaanneye var suriyeliye var...

  (0) (2)

 • Dün açıklandı. İşsizlik son 7 yılın zirvesinde. Üstelik bunlar TÜİK'in rakamları. Gerçeğini varın siz hesaplayın...

  (0) (5)

 • 500 bin kişi işe mi başladı.yanlışınız olmasın.ben çevre sağlığı teknisyenliği bölümü mezunuyum.ben aradım bulamadım.beni arayan soran da olmadı.gerçekten varsa böyle birşey bende 500 bin birinci kişi olmak istiyorum.

  (1) (3)

 • Bu koltuk sevdası nelere kadir yüce Allahım. Başkanlık için cebelleşiyorlar.

  (1) (33)

Tüm Yorumlar