21 Kasım 2018 13:09

Erdoğan'ın 'Almayın' dediği Apple'dan Türkiye'ye özel zam!

Erdoğan'ın 'Almayın' dediği Apple'dan Türkiye'ye özel zam!

Recep Tayyip Erdoğan'ın, geçtiğimiz günlerde ''Almayın'' dediği Apple, resmi servis ve onarım ücretlerinde Türkiye'ye özel bir zam yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Almayın'' çağrısı yaptığı Apple, Türkiye için özel bir zam yaptı. Geçen haftalarda ürünlerine zam yapan Apple, resmi servis ve onarım ücretlerinde Türkiye'ye özel bir zam yaptı.

iPHONE X EKRANINA BÜYÜK ZAM
iPhone X sahipleri kırılan ekranı değiştirmek istediğinde geçen sene kasım ayında 1180 TL ödemek durumunda kalıyordu. Değişen fiyat tarifesiyle birlikte ekran değişim ücreti 1449 TL'ye çıkmış durumda. Aynı işlem Amerika'da 279 dolardan gerçekleştiriliyor. Bu da güncel döviz kuruyla 1840 TL'ye denk düşüyor.

BATARYAYA DA ZAM GELDİ
Öte yandan Apple'ın sene başından beri yürüttüğü pil değiştirme kampanyasında da zam söz konusu. Eski model iPhone'ların yazılım güncellemesiyle yavaşlatıldığı bunun sebebinin de eskiyen piller olduğu ortaya çıkmıştı. Ardından Apple uygun fiyatlı pil değiştirme kampanyasını duyurmuştu.

Bu kampanya başladığında garanti kapsamı dışındaki cihazların pilleri 129 TL'den değiştiriliyordu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • Baskan sensin, Almayi diyecegine Ya Ülkeye Sokma yada Vergisini 100% yap. Yaygara yapma, reklam amacli, demedi demesinler gibi demogoji yapma Görevini yap, millet Cumaya gitti diye Oy vermedi sana.

  (3) (12)

 • Saçmalamaya gerek yok yerli malı kullanmak doğru olan tabiki Cumhurbaşkanı sadece öneride bulunabilir.

  (3) (4)

 • Erdoğan almayın diyorsa alınmaz ki. Lidere itaat esastır.

  (18) (10)

 • Bir telefon alınca 5 sene kullanın arkadaşlar. Yenisi çıkınca hemen değiştirmeyin. Yıllarca Apple kullandım. Ama yeni alırsam bu asla APple olmayacak.

  (1) (7)

 • Ne güzel işte boykota destek olacak bir iş tutmuşlar. O kadar tamir parası vereceğine git zıfır al.

  (1) (11)

Tüm Yorumlar