19 Eylül 2018 16:34

Erdoğan'ı çileden çıkaran program: İzleyince nefret ediyorum

''Türkiye'nin Batı'dan koparak Ortadoğu devleti olduğunu'' dile getiren Prof. Bahadır Erdem'i sert sözlerle eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Senin her yerin profesör olsa ne yazar. Televizyonda bunları izleyince nefret ediyorum. Bunlardan çıkan öğrenciden hiçbir şey olmaz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de, "Valiler Toplantısı"nda konuştu. CNN Türk canlı yayınında ekrana gelen "Türkiye'nin Gündemi" programında İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Bahadır Erdem'in "Türkiye son yıllarda Ortadoğu devleti olarak kabul ediliyor. Türkiye, dünya devletleriyle aynı ligde değil" yorumuna Erdoğan sert tepki gösterdi.

''SENİN HER YERİN PROFESÖR OLSA NE YAZAR''

''Emin olun çifte standartlar karşısında bizim gösterdiğimiz sabrı dünyanın hiçbir ülkesi gösteremez.'' diyen Erdoğan, ''Sırtına yediği onca hançere rağmen herkesle dostluk hukukunu korumaya çalışan bir başka ülke yoktur. Ama öyle bir ana muhalefet, öyle bir muhalefet var ki... İstisnası MHP'yi tenzih ederim. Bakıyorsun ne diyorlar Söyledikleri şey bu, 'Dünyada şu anda görüşecekleri ülke kalmadı.' Bakıyorsun bir tanesi kalkıp diyor ki 'Batı'dan tamamen kopmuş, Ortadoğu'ya sığınmış bir Türkiye var.' Kim önünde de bir profesör yazıyor. Bunlar haddini bilmiyor. Senin her yerin profesör olsa ne yazar? Sen bir defa neyi müdafaa ettiğini, neyi konuştuğunu, şu anda Türkiye'nin bulunduğu yeri, konumu bilmeyecek kadar acizsin.'' şeklinde konuşarak Bahadır Erdem'e ateş püskürdü.

"İZLEYİNCE NEFRET EDİYORUM"

Eleştirilerini daha da sertleştiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Televizyonda bunları izleyince nefret ediyorum. Bunlardan çıkan öğrenciden hiçbir şey olmaz. O öğrenciler, bu tür hocalardan da nefret ediyordur."

''TÜRKİYE ORTADOĞU DEVLETİ OLARAK ANILIYOR'' DEMİŞTİ

Önceki gün canlı yayında Türkiye'nin Batı'dan koparak artık bir Ortadoğu devleti olduğunu ifade eden Erdem, "Türkiye son yıllarda Ortadoğu devleti olarak kabul ediliyor. Türkiye, dünya devletleriyle aynı ligde değil" ifadelerine yer vermişti.

Profesör Bahadır Erdem kimdir işte Erdoğan'ı kızdığı laflar

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (55)
 • İyi bir lider her görüşe açık olmalıdır nefret kelimesi ağzında olmamalıdır.

  (0) (0)

 • Nefret bir siyaside olmamalı. İyi bir siyasetçi fikirlere saygı duyar. Fikirlere fikirle karşılık verir. Veremezse kaybolur gider.

  (0) (1)

 • vay be senin herkesten nefret etme hakkin var,ama biri elestrince hemen davalik oluyor.bende buna kil oluyorum iste.sana herkese hakaret etmek serbest,bize en ufak elestri hapis cezasi..

  (26) (4)

 • herkese her kesime tüm dünyaya sen kimsin ey siz kimsiniz demekten bıkmadı bop eş başkanı amma biz senden bıktık

  (31) (7)

 • "Erdem, "Türkiye son yıllarda Ortadoğu devleti olarak kabul ediliyor." BU Bahadır ERDEM' in görüşü değil ki çileden çıkalım, Avrupa'nın ve birçok gelişmiş ülkede hizmet veren kurumların ortak gözlemidir.

  (3) (5)

Tüm Yorumlar