16 Ocak 2019 17:44

Erdoğan'dan sert tepki: Adi, alçak, terbiyesiz

Erdoğan'dan sert tepki: Adi, alçak, terbiyesiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM oylaması öncesi dünyayı tehdit eden ABD Başkanı Trump'a "Sen bizim irademizi satın alamazsın" diye çıkıştı. Fahreddin Paşa sözleri için de Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı'nına ağır ifadelerle yüklendi.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump BM Genel Kurulu'ndaki Kudüs oylaması öncesi dünya ülkelerini "takipteyim" tehdidi nedeniyle, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı'na ise Fahreddin Paşa sözleri nediyle de sert sözlerle yüklendi. Trump'a "Sin bizim irademizi dolarla satın alamazsın" diyen Erdoğan, BAE Dışişleri Bakanı'na da "Bu adam petrolün elindeki paranın şımarığıdır. Benim ecdadım Medine'yi müdafaa ederken be terbiyesiz senin ecdadın neredeydi?" diye seslendi. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kültür Sanat Büyük Ödülleri töreninde yaptığı konuşmanın satır başları:

HER ENGEL AZMİMİZİ DAHA DA KAMÇILIYOR: Ülkemizde belli bir kesimin yaşadığımız hadiselerin önemini kavrayamadığını görüyoruz. Sizlerinde yakından takip ettiği gibi terör örgütleri ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Sınırlarımızın yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorlarına izin vermeyeceğimizi ortaya koyduk.Ülkemizi durdurmak için önümüze çıkarılan her engel azmimizi daha da kamçılıyor. 15 Temmuz bizi yolumuzdan döndürmek bir yana mücadelemizi çok daha kararlı bir şekilde sürdürdük.

TERBİYESİZ SENİN ECDADIN NEREDEYDİ?

Fahreddin Paşa'yı bilmezsek işte bir kendini bilmez çıkar Erdoğan'ın ecdadı böyledir diyecek kadar alçaklaşır, ileri gider. Bu adam petrolün elindeki paranın şımarığıdır. Benm ecdadım Medine'yi müdafa ederken be terbiyesiz senin ecdadın neredeydi? Sen önce bunun hesabını ver. Fahreddin Paşa biliyordu ki İngilizler gelir orada bir işgal hareketine girerse o eşyalar nereye gider biliyordu ve oradan o emanetleri 2 bin civarında askerle İstanbul'a gönderiyor. Ve buraya da bir saldırı olur diye Anadolu'ya götürülüyor. Şimdide Topkapı Sarayı'nda 24 saat Kuran tilaveti ile bu koruma süreci devam ediyor. Bu saygısızlığı yapan kişi bu emanetler ne diye sorsanız inanın bilmez.

BU BÖLGELER: İSTANBUL, HALEP, BAĞDAT, YEMEN, SELANİK...

1909 yılında Astsubay okullarının ilki olan okulların açılmasına karar verildiğinde bunun 7 bölgede faaliyet gösterilmesine karar verilir. Bu bölgeler: İstanbul, Halep, Bağdat, Yemen, Selanik... Bakın biz nerelerde astsubay okulu kurmuşuz. Biz bir asır önce buralarda okullar kurmanın hazırlığını yapıyorduk.

DOLARLARLA İRADENİZİ BİRİLERİNE ASLA SATMAYIN

BM'de oylama var. Kudüs'ü başkent yapma girişimi. Ne yapıyor ABD başkanı. Tehdit sallıyor... Demokrasinin beşiği dünyada dolarla satın alınacak iradeler arıyor. Sayın Trump siz Türkiye'nin demokrasi iradesini dolarla satın alamazsınız. Tüm dünyaya sesleniyorum. Dolarlarla demokrasi iradenizi birilerine asla satmayın. Dolarlar gelir satılan irade gelmez. Temenni ediyorum ki ABD bugün beklediği neticeyi alamaz ve dünya Amerika'ya ders verir. Kimse bizim gönül sınırlarımıza ket vuramaz.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (30)
 • Bu oylamadan sonra Dünya genelinde tüm devletler Merkez bankalarını kendi kontrolü altına almalı ve iç piyaslarda para dolaşımı Halk seçmiş olduğu Hükümetlere rapor vermeli.Her ülke Merkez bankası FED ajanı olarak çalışmakta.Tüm ticari antlaşmalar Milli para ile ödemeler yapılmalı.Borsalara Petrol lira ile kısıtlmallı.Petrol lira iç dinamikleri Enerji sarfiyatına göre değerlendirmeli.US nekadar petrol satacak ve ya alacak endeksli ekonomi sayfası kapatılmalı.Dünya ticareti sade altın ve petrol olarak algılanmamalı artık ruzgyar enerji ve ya başka enerji türü enerjileri de göz önunde buludurarak piyasalarda doları fiyatlandırmalı..dolar artık sade İphpne satılmalı tüm maden zenginikler US kalmadı ve başka topraklarda maden zenginikler sade orada yaşayan yerel halklara ait denilmeli

  (18) (3)

 • İÇERDEKİ DOLAR AVCILARINA NE YAPTIK,KİMİSİ ÖNÜNE YATTI,KİMİSİ PARA İSTİFLEDİ,KİMİSİ HAYIRSEVER ADAM DEDİ,KİMİSİ AYET SALLADI,DIŞARIYA EDECEK SÖZÜMÜZ YOK.

  (2) (2)

 • OOY,OY,KUDÜS OY.BİZİM SONUNCU MESELEMİZ OACAKKEN,BAK ÖNEKLİ OLDUN OY!!!

  (1) (3)

 • FESÜPHANALLAH... YA AKP'LİLER OLARAK SİZLER TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ DEĞİLDE BAŞKA ÜLKELERİ Mİ YÖNETİYORSUNUZ.!? SÖYDİKLERİNİZİN DÜNYADA BİR KIYMETİ HARBİYESİNİN OLMADIĞINI, SÖYLEMLERİNİZİN VE EYLEMLERİNİZİN SADECE İÇE DÖNÜK KANDIRMACALAR OLDUĞUNU SİZLER HERKESTEN DAHA İYİ BİLİYORSUNUZ. SİZLER bırakın Kudüs'ü Müdüsü de.. Terkedip kaçtığınız VATAN TOPRAĞI Süleyman Şah Türbesinden bahsedin, YUNANİSTAN'ın işgaledip Silahlandırmasına rağmen GIK ÇIKARMADIĞINIZ EGE'de burnumuzun dibindeki ADALARIMIZDAN bahsedin de SİZLERİN GERÇEKTEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ İÇİN ÇALIŞTIĞINIZI GÖRELİM...

  (5) (15)

 • Yaaaaa Bu Tayyip Daha 6 ay önce 'Araplar bizi arkadan vurdu' diyenler kasıtlı ve yanlış demişti.....neredeyse 'İslam düşmanı' ilan etti.. Erdoğan da mı yola geldi?

  (3) (13)

Tüm Yorumlar