18 Kasım 2018 03:27

Erdoğan'dan Kırgızistan'a FETÖ uyarısı

Erdoğan'dan Kırgızistan'a FETÖ uyarısı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak bir basın toplantısı düzenledi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada özellikle FETÖ konusunda Kırgızistan'a uyarılarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan ziyaretinde yapmış olduğu açıklamada, Kırgızistan'ın FETÖ konusunda dikkatli olması gerektiğini vurgulayarak, "FETÖ mevcut bulunduğu her ülke için tehdittir. Ülkemiz attığı adımlarla bu örgütün belini kırmayı başarmıştır. Kırgızistan'daki FETÖ varlığı ile mücadele edilmesi başlıca gündemimizi oluşturdu'' diyerek örgütün faaliyetlerinin Kırgızistan için ne derece büyük bir tehlike oluşturduğuna dikkat çekti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, imzalanan anlaşmaların ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan, "Türkiye, Kırgızistan arasındaki ilişkilerin hak ettiği düzeye ulaşması için yoğun çalışmalar yapıyoruz. Pazartesi günü Türk Konseyi'ne katılarak önemli kararlar alacağız. Ekonomik ilişkilerle desteklenmeyen her işbirliği zayıflamaya mahkumdur." dedi Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Siyasi , askeri, ticari ve kültürel alanlarda atabileceğimiz adımları görüştük. Türkiye, Kırgızistan arasındaki ilişkilerin hak ettiği düzeye ulaşması için yoğun çalışmalar yapıyoruz. Pazartesi günü Türk Konseyi'ne katılarak önemli kararlar alacağız. Ekonomik ilişkilerle desteklenmeyen her işbirliği zayıflamaya mahkumdur. Birikimlerimizi Kırgızistan'la paylaşmayı arzu ediyoruz. Alt ve üst yapısında yapabileceğimiz çok şey var."

FETÖ HER ÜLKE İÇİN TEHDİT

"FETÖ mevcut bulunduğu her ülke için tehdittir. Ülkemiz attığı adımlarla bu örgütün belini kırmayı başarmıştır. Kırgızistan'daki FETÖ varlığı ile mücadele edilmesi başlıca gündemimizi oluşturdu. Biz kardeşsek çektiğimizi kardeşlerimizin çekmesini istemeyiz. Biz darbe yedik, kardeşlerimizin aynısını yaşamasını istemeyiz. Bunlar askeriyee, kurumlara sızarlar. Burada da aynısını yaparlar. FETÖ'yü Kırgızistan'da bir tehdit olmaktan çıkaracağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kırgızistan'da 'Borsok' ikramı!Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kırgızistan'da 'Borsok' ikramı!Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kırgızistan'da 'Borsok' ikramı!Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kırgızistan'da 'Borsok' ikramı!HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (27)
 • Siz önce bilmem kaç yüz üniversitenin fetullahçı personelini temizleyin. mesela Akdeniz üniversitesinden kaç kişi yaptıklarının hesabını verdi?

  (7) (1)

 • İKTİDAR DAHA KALSA, KARPUZ KESECEĞİZ DİYECEĞİZ DE KARPUZ 20 TL GİBİ NE ZAMAN ALIP KESECEĞİMİZ BELLİ DEĞİL... YANİ BEKLEMESİNLER... ACELE SEÇİM OLSA...

  (6) (2)

 • gıdayı düşürmek gibi önemli kararlar alınsa...

  (6) (2)

 • DİKKAT!!! Buralara fazla güvenmeyelim; içlerinde büyük dostlar da var, büyük düşmanlar da var. Özal da ölümünden önce buraları ziyaret etmişti.

  (1) (6)

 • onlar her onune gelene kanacak kadar basiretsiz degil.onlar turk gibi dusunuyor hala .daha dune kadar turk kelimesine uzak duran turk ibaresini garebet turkiyeli kelimesiyle ikame etmeye calisan .andımizi sırf ne mutlu turkum ifadesinden dolayi kaldiran uzat bitmez ozunu kaybetmeyen turke cemaat uyarisi yapiyir hakmla kendi ulkesinde tarikatlar kamu yonetiminde el ustunde tutulurken.komedi...

  (6) (212)

Tüm Yorumlar