16 Kasım 2018 08:21

Erdoğan'dan çok önemli OHAL açıklaması

Erdoğan'dan çok önemli OHAL açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı 'OHAL'i seçimden sonra kaldırabiliriz' sözlerine açıklık getirdi. Erdoğan, OHAL'le ilgili yeni bir sistem getirilebileceğine işaret etti. 'Neşter vurabiliriz' açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuoyunda sürekli tartışma konusu olan OHAL konusunda dikkat çekici bir açıklama yaptı. Daha önce OHAL'in seçimlerden sonra kaldırılabileceğine işaret eden Erdoğan dün akşam katıldığı yayında konuya açıklık getirdi. Erdoğan "Teröre yönelik çok ciddi mücadele verdik. Ciddi manada bu işi yumuşattığımız için 24 Haziran'dan sonra OHAL'e neşter vurabiliriz. Ama herhangi bir sıkıntı olduğunda OHAL tekrardan getirilebilir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TGRT Haber, TVNET, Beyaz TV, Akit TV ortak yayınında açıklamalarda bulundu.

"NEŞTER VURABİLİRİZ AMA SIKINTI OLDUĞUNDA TEKRAR GELİR"

Erdoğan, OHAL'in kaldırılıp kaldırılmayacağına ilişkin, "OHAL'in getirilmesinin en önemli sebebi zaten terör odaklıydı. Tabii bu terör odağında birinci derecede FETÖ vardı, PKK vardı. Bunun yanında DEAŞ vardı. Bütün bunlara karşı biz OHAL'i yaparken, bundan 16 yıl önce geldiğimizde Türkiye'de yine bir OHAL var mıydı, vardı. Biz, o OHAL'i 1 ay içinde kaldırdık. Çünkü o OHAL teröre karşı değildi. Maalesef bölgeseldi. Bizimkiyse tamamen teröre yönelik. O dönemdeki OHAL'de hatırlayın fabrikalar grevlerle karşı karşıyaydı. Bizim dönemimizde fabrikalarda grev söz konusu değil. İki, OHAL'le biz bir defa terörle mücadeleyi rahatlattık. Teröre yönelik çok ciddi mücadele verdik. Ciddi manada bu işi yumuşattığımız için 24 Haziran'dan sonra OHAL'e neşter vurabiliriz. Ama herhangi bir sıkıntı olduğunda OHAL tekrardan getirilebilir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan seçim anketi sorusuna cevap

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (15)
 • SEN NE İSTERSEN YAP REİSİM.SEN ALLAHIN SIFATLARINI TAŞIYOSUN.DÜNYAYI SEN İDARE EDİYOSUN.OLAĞAN ÜSTÜ HAL NEKİ !..KAFANA GÖRE TAKIL,BİZ SENİ YİNE SEÇERİZ!...

  (4) (10)

 • Bir deli kuyuya bir taş atmış 80 milyon çıkaramıyor bu ülkede okadar okumuş insanlar neden okumuş anlamak zor

  (10) (1)

 • İleri demokrasi bahane Ohal şahane. durmak yok ileri türkiyem

  (1) (12)

 • OHAL ÜLKEMİZE GELECEK YABANCI YATIRIMCILAR İÇİN SORUN BİZLER İÇİN DEĞİL

  (13) (2)

 • ohal bize göre sorun teşkil etmiyor problemde değil ancak yatırımcı firmalar için sorun ve sıkıntı demektir öylede oluyor zaten reis

  (15) (2)

Tüm Yorumlar