15 Ekim 2018 22:01

Erdoğan'dan bomba Demirtaş çıkışı: Aday olamaz...

Erdoğan'dan bomba Demirtaş çıkışı: Aday olamaz...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1,5 yıldır tutuklu bulunan HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için "Bir eksiklik, yanlışlık var. Burada illa mahkumiyeti adaylık şartları arasında saymamamız lazım. Tutuklu olan kişi aday olamaz, olmamalı" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1,5 yıldır tutuklu bulunan HDP cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'la ilgili bomba bir çıkış daha yaptı. Demirtaş'ın seçimlerde yarışmaması gerektiğini söyledi. Erdoğan, "Bir eksiklik, yanlışlık var. Burada illa mahkumiyeti adaylık şartları arasında saymamamız lazım. Tutuklu olan kişi aday olamaz, olmamalı" dedi.

BURADA BİR YANLIŞLIK VAR... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 TV, 360 ve Anadolu Yayıncılar Birliği'nin ortak canlı yayınında konuştu. Erdoğan Demirtaş'ın adaylığı için 'Aday olduğunda içerideydi. Orada zaten bir eksiklik, bir yanlışlık var. Yani biz burada illa mahkumiyeti adaylık şartları arasında saymamamız lazım. Tutuklu da olsa bence tutuklu olan kişi de aday olamaz, olmamalı. Çünkü bu bir kaçamak yoldur. Buna niye böyle bir fırsatı biz verelim?' ifadelerini kullandı...

İLK İŞ OHAL'İ KALDIRMAK... Seçimlerden sonra "ilk işlerinin OHAL'i kaldırmak olacağını" söyleyen Erdoğan, OHAL'in seçim kampanyalarını engellediği"yönündeki eleştirilere ise tepki gösterdi.

BU OHAL BAŞKA OHAL... Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi? Bir defa bu, bizim göreve geldiğimiz zamandaki OHAL değil, bir güvenlik tedbiri…24 Haziran'dan sonra bu göreve devamım halinde ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacaktır. Tamamıyla yok etmek, geri dönmemek anlamında değil. Biz terörü gördüğümüzde en sert tedbir neyse, onu yine alırız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan baba ocağında 24 TV'den Murat Çiçekve Ersoy Dede ile Anadolu Yayıncılar Birliği Başkanı Sinan Burhan'ın sorularını cevapladı...

'MOODY'S'E BİR OPERASYON DA BİZ ÇEKECEĞİZ'... Erdoğan'ın hedefinde Türkiye'nin kredi notunu düşüren kredi derecelendirme kuruluşu Moody's de vardı. "İnşallah 24 Haziran'dan sonra o Moody's'e bir operasyon da biz çekeceğiz" diye konuşan Erdoğan, şirketi "Türkiye'yi karalamaya" çalışmakla suçladı.

Erdoğan, "Biz Moody's'in üyesi olmadığımız halde olur olmaz açıklamalar yapıyor. Sıfır açıklaması yaptı, büyüme 7,4 çıktı. Sen bu kadar önemli konumda bir firma olacaksın ve 'Türkiye'yi nasıl zor duruma sokarım' diye adımlar atacaksın. Başaramayacaklar" ifadelerini kullandı.

Moody's, Türkiye için 2018 büyüme tahminini yüzde 4'ten yüzde 2,5'e indirmişti. Gerekçe olarak üç ana neden sıralamıştı: Yüksek enflasyon; artan petrol fiyatları ve TL'deki değer kaybı. Moody's raporunda, Erdoğan'ın Londra ziyaretinde para politikasına dair yaptığı açıklamalar sonucunda Merkez Bankası'nın bağımsızlığının da sorgulanır hale geldiğini vurgulamıştı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (41)
 • Günaydın!...Onda da mı yanıldın? O içerideki kişi bu vatana düşman olanların başında geliyor..Neden bu güne kadar gereği yapılmadı peki? Oysa bir KHK çıkarırsın,hakimler de anında işleme koyarlardı...

  (0) (3)

 • Abbas seni en bile kurtaramam

  (0) (3)

 • Bu haberi bu manşetle vermeniz çok yanlış. Kimden yana olduğunuz belli değil. Buldunuz beyefendinin açığını yükleniyorsunuz. Bu cümleleri bir lise öğrencisinin bile televizyonlardan ve sanal basından öğrendikleri ile söylemeyeceğini herkes bilir. Ama boş bulunmuş söylemiş, sizde hemen daldınız.

  (3) (1)

 • "Bir eksiklik, yanlışlık var. Burada illa mahkumiyeti adaylık şartları arasında saymamamız lazım. Tutuklu olan kişi aday olamaz, olmamalı" Dünyadaki tüm hukukçular kişinin aldığı ceza kesinleşene kadar kişi masumdur der. Bizim ki de tutuklu olmayı yeterli buluyor. Ya ilk mahkemesinde serbest kalırsa ne olacak. İnsanlar bilgi sahibi olmadığı konularda konuşmaması gerekir.

  (4) (1)

 • Sabika kaydini YSK'ya sizin Adalet bakaniniz vermedimi

  (0) (2)

Tüm Yorumlar