16 Aralık 2018 06:23

Erdoğan: Yardımcı doçentliği kaldıran düzenleme Meclis'e geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Marmara Üniversitesi'nin 135. Kuruluş Yıldönümünde yaptığı açıklamada YÖK başkanına talimat verdiğini ve yardımcı doçentliği kaldıracak düzenlemenin önümüzdeki hafta Meclis'e geleceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi’nin 135. Kuruluş Yıl Dönümü Programı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, doktoradan doğrudan doçentliğe geçiş için "YÖK Başkanımıza bu talimatı verdik. Doçentliğin şartları da buna göre yeniden düzenlenerek inşallah büyük ihtimal önümüzdeki hafta parlamentoya gönderilecek ve böylece bu sorunu da çözeceğiz" dedi. Marmara Üniversitesi Sultanahmet Rektörlük Binası’ndaki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

YÖK BAŞKANINA TALİMAT VERDİM YARDIMCI DOÇENTLİK KALDIRILIYOR: Yardımcı doçentlikle ilgili çeşitli şikayetler vardı biliyorsunuz. Dinlediğimde ben de tatmin olmazdım. Bunun bir aldatmaca olduğunu da bilirdim. Yardımcı doçentliğin sadece bir siyasi karar olduğunu bilirdim. Biz bu ara öyle bir adım atalım ki bu ara unvanı ortadan kaldırıp doktoradan doğrudan doçentliğe geçişi sağlayalım dedik. YÖK başkanımıza bu talimatı verdik. İnşallah büyük ihtimalle haftaya parlamentoya gönderilecek ve böylece bu sorunu çözeceğiz. Artık yardımcı doçentlik olmayacak inşallah.

Diğer Videolar