19 Temmuz 2018 03:04

Erdoğan: Onlar da normale dönecek

Erdoğan: Onlar da normale dönecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'da yükselen Türkiye karşıtlığının seçimlerden kaynaklandığını söyleyerek Alman hükümetine mesaj verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Avrupa ülkelerinin ülkemize yönelik eleştirilerinin çoğunluğunun kendi iç siyasetleriyle ilgili olduğunu biliyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'da Anadolu Grup Isparta Meyve Suyu Üretim Tesisleri açılış töreninde konuştu. 

NORMALE DÖNECEKLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Grup Isparta Meyve Suyu Üretim Tesisleri'nin açılışında yaptığı konuşmada, "Avrupa ülkelerinin ülkemize yönelik eleştirilerinin çoğunluğunun kendi iç siyasetleriyle ilgili olduğunu biliyoruz. Hollanda'nın 16 Nisan halk oylaması sürecinde tamamen gereksiz bir şekilde ilişkilerimizi germesinin sebebinin kendi seçimleri olduğunu gördük. Geçmişte Fransa ve Avusturya gibi ülkeler de benzer yöntemlere başvurmuşlardı. Şimdi aynı taktiği Almanya'nın izlediğini müşahede ediyoruz. Seçimlerden sonra ben inanıyorum ki onlar da normale dönecek." dedi.

Erdoğan, "Bu süreçte ülkemize yönelik haksız ve mesnetsiz suçlamalarla yatırımcıların ve turistlerin gözlerinin korkutulmaya çalışılmasının ne siyasi ne de ticari ahlakla izah edilebilmesi mümkün değildir." ifadesini kullandı.

TÜRKİYE BU İFTİRA KAMPANYALARININ DA ÜSTESİNDEN GELECEKTİR

"Büyümeden ihracata, üretimden istihdama tüm ekonomik göstergeler olumlu yönde bir seyri işaret ediyor." diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Turizmde de benzer bir durumla karşı karşıyayız. Yöneticisi oldukları medya kuruluşlarında Türkiye ile ilgili olumsuz kampanyalar yürütenlerin tatillerini ülkemizde geçiriyor olmaları, söyledikleri yalanlara kendilerinin de inanmadıklarını gösteriyor. Bugüne kadar nice badireleri atlatan Türkiye, bu iftira kampanyalarının da üstesinden gelecektir."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Grup Isparta Meyve Suyu Üretim Tesisleri'nin açılışına ve ardından toplu açılış törenine katılmak üzere Isparta'ya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Coca-Cola'nın CEO'su Muhtar Kent'le (sol 2) tokalaştı.

OHAL MESAJI

CHP'nin kaldırılmasını istediği OHAL'e ilişkin olarak Erdoğan şunları söyledi:

"Birilerinin sürekli gündeme getirdiği olağanüstü hal, sadece terörle mücadeleyle sınırlıdır. Olağanüstü hal girişimcilerimizin, sanayicilerimizin yaptığı yatırımların önünü kesmeye değil, onları güvence altına almaya yöneliktir."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • Tayyip Türkiye değildir!...Türkiye bir devlettir... Recep Tayyip ise bugün var yarın yok bir şahıs...... Bu nedenle birbirine karıştırmayın..

    (0) (2)

  • sayın Cumhurbaşkanı yaşanan haksızlık,hukuksuzlukları ve zulmü hiç görmüyor mu acaba

    (0) (2)

  • sayın c. başkanı geçen gün rezede arabayla tur atıyordun birde hakkari van arası arabayla git bakalım 200 km 8 saat anca gelirsin peki hakkari van halkı insan değilmi

    (1) (1)

Tüm Yorumlar