22 Nisan 2018 21:20

Erdoğan müjdeyi verdi! Bizzat takipçisi olacak

Erdoğan müjdeyi verdi! Bizzat takipçisi olacak

Sağlık çalışanlarına erken emeklilik imkanı geliyor. Her 5 yıla 1 yıl yıpranma payı için tarih belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesi sağlık çalışanları camiasında sevinçle karşılandı.

Sağlık çalışanlarına erken emeklilik imkanı, 16 Nisan'dan hemen sonra hayata geçirilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Sağlık Bakanlığı'nca düzenlenen 'Tıp Bayramı' programında, bu konudaki müjdeyi verdi.

YASAL DÜZENLEME REFERANDUM SONRASI YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanlarına 2014'te yıpranma payına ilişkin bir söz verdiğini de anımsatarak, "5 yıla 1 yıl yıpranma payı olarak, bir sözüm vardı. Değerli kardeşlerim, 2 gün sonra parlamento kapanıyor ve burada bir yasal düzenleme yapılması gerektiği için inşallah 16 Nisan'dan hemen sonra biz bu yasal düzenlemeyi yapmak suretiyle bu yıpranma konusunu süratle çözeceğiz, onu ben tekrar burada ifade edeyim." dedi. Erdoğan, konunun bizzat takipçisi olacağını sözlerine ekledi. 

YIPRANMA HESAPLANACAK

Sağlık çalışanları yeni sistemde çalıştıkları sürelere göre prim günü kazanacak. Böylece 4 yıl çalıştıklarında 5 yıl çalışmış gbi i hesaplama yapılacak. Böylece 20 yıl çalışan bir sağlıkçı için prim günü 25 yıla çıkacak. Bu da erken emeklilik getirecek.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • Referandum yaklaştıkça müjdeli haberler bir bir mantar gibi çıkıyor. Keşke her gün referandum olsa.

  (0) (0)

 • SİNİR STREESLE ÇALIŞAN TAPU, NÜFUS ÇALIŞANLARI NE OLACAK PEKİ. TAPU KADASTRONUN OLMASI GEREKEN PERSONEL SAYISI 21 BİN, OLAN İSE 17 BİN. YAZIK DEĞİL Mİ

  (0) (0)

 • ÇAY TOPLAYANA TARLADA ÇALIŞANA DA ERKEN EMEKLİLİK İSTİYORUZ. MİLLETİN ÇALIŞMAKTAN BELİ BÜKÜLMÜŞ.

  (0) (0)

 • Yıllar öncesinden verilen bir söz idi bu... Ancak şu an referandum malzemesi yapılıyor... Bu konunun 16 nisanla ne alakası var... Biz sağlıkçıları salak zannediyor galiba yüce başkan hazretleri...

  (2) (2)

Tüm Yorumlar