18 Ocak 2019 08:46

Erdoğan ile Steinmeier telefonla görüştü

Erdoğan ile Steinmeier telefonla görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ile telefonda görüştü. Liderler, ikili ilişkilerin yanı sıra, güncel konular da ele alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ile telefonda görüştü.

Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam saatlerinde Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra, güncel konular da ele alındı.

Almanya ve Türkiye arasındaki istişare ve işbirliği mekanizmalarının yeniden işlerlik kazanmasının memnuniyet verici olduğuna işaret edilen görüşmede iki lider, ikili ilişkileri geliştirme kararlılıklarını teyit etti. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eylül sonunda Almanya’ya yapacağı devlet ziyaretine ilişkin hazırlıklar da ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Alman mevkidaşı Steinmeier, iki ülkenin Dışişleri, Hazine ve Maliye Bakanları arasında önümüzdeki günlerde yapılacak görüşmelerin ilişkilerin daha da güçlendirilmesine ivme kazandıracağını kaydettiler.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (9)
 • uluslararası ilişkilerde dostluk yoktur menfaatler vardır ileri zekalı misafir yorumcu!

  (0) (0)

 • hani bunlar hitlerdi hristiyan kulübüydü ne oldu...ordan oraya zıplamayı bırakın siyasal islamcılar

  (4) (0)

 • almanyadan fayda beklemeyin

  (0) (2)

 • gerçekten dünyayı sarsacak bir hamle..reisi kutlarım.hep böyle devam et.trump fena çatlamıştır.he birde telefon görüşmelerini kıs tut.malum kriz var,uluslararası fena yazar)))

  (0) (0)

 • Bir karar verseler, dostumuz kim düşmanımız kim

  (0) (2)

Tüm Yorumlar