18 Aralık 2018 23:55

Erdoğan ile görüşen İlber Ortaylı'dan dikkat çeken karar

Erdoğan ile görüşen İlber Ortaylı'dan dikkat çeken karar

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Ortaylı'nın kişisel kütüphanesini Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi’ne bağışladığı açıklandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarihçi-akademisyen Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Prof. Dr. Ortaylı, Beştepe’de bugün gerçekleşen kabul sırasında kişisel kütüphanesini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kütüphanesi’ne bağışladı.

ORTAYLI'YA TEŞEKKÜR ETTİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Türkiye’nin en büyük kütüphanesi olmayı hedefleyen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kütüphanesi’ne yaptığı bağıştan dolayı Prof. Dr. Ortaylı’ya teşekkür etti.

Tarihçi, akademisyen ve yazar Prof. Ortaylı, 2017 yılında tarih alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Ödülü’ne de layık görülmüştü.

İlber Ortaylı: ABD ile ciddi çatışma içerisindeyiz

İlber Ortaylı'dan Fatih Sultan Mehmet açıklaması: O bir...

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (12)
 • Vardır bi bildiği İlber hoca bu.

  (1) (2)

 • İLBER ORTAYLI TAKDİR ETTİĞİM HATTA ÇOK TAKDİR ETTİĞİM BİR PROFTU ..AMA ARTIK BENİM İÇİN BİTMİŞTİR..ELBETTE KENDİ TERCİHİ BİR ŞEY DENMEZ.. AMA NİÇİN -ANITKABİR DEĞİL..??

  (19) (6)

 • Eyvah artık ne yapsa yaranamaz İlber bey malum kesime.

  (16) (21)

 • İLBER ORTAYLI ATATÜRÇÜ LAİK AYDIN BİRİDİR NE YAPARSA DOĞRU YAPAR..

  (9) (32)

 • Bu misafir tam bir maydanoz. Her şeye karışıyor. Aka'da.. b... da.

  (16) (40)

Tüm Yorumlar