16 Ocak 2019 17:13

Erdoğan-Bahçeli görüşmesi sonrası flaş Kudüs vurgusu!

Erdoğan-Bahçeli görüşmesi sonrası flaş Kudüs vurgusu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İle MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin telefon görüşmesi sona erdi. Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde Kudüs zirvesi ele alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İle MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin telefon görüşmesi sona erdi. Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde Kudüs zirvesi ele alındı. Görüşme sonrası açıklama yapan Bahçeli, ''Doğu Kudüs'ün Filistin'n başkenti olarak tanınması önemli'' dedi. Bahçeli elde edilen başarıdan dolayı Erdoğan'ı tebrik etti. Erdoğan ise ''3 partinin İslam İşbirliği Teşkilatı'nın desteklemesi önemli'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, dün İstanbul’da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi değerlendirildi. 

KUDÜS ZİRVESİ ELE ALINDI: İstanbul’da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi'nin değerlendirildiği görüşmede, zirvenin son derece verimli olduğunu belirten MHP Genel Başkanı Bahçeli, elde edilen başarıdan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti.

KUDÜS'ÜN ÖNEMİNE VURGU YAPTI: Bahçeli, İstanbul’daki toplantıda İslam ülkelerinin, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devleti'ni tanıdıklarını teyit etmelerinin, tüm dünyanın da Doğu Kudüs’ü Filistin Devleti'nin işgal altındaki başkenti olarak tanımaya çağrılmasının son derece önem taşıdığına işaret etti.

3 PARTİNİN DESTEKLEMESİ OLUMLU BULUNDU: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye duyarlılığından dolayı teşekkür ettiği görüşmede, TBMM'de grubu bulunan üç partinin ortak metinle İslam İşbirliği Teşkilatı'nın kararını desteklemeleri de olumlu bir gelişme olarak nitelendirildi. 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • Milletin aklıyla dalga geçmeye devam. Doğu Kudüs batı Kudüs nedir? Gerçi 18 adayı yonana veren, Kudüs'ü İsrail'e çok görmez. Zaten vermişler de tabana yumuşak yumuşak söylüyorlar.

  (0) (0)

 • İsrail Ulaştırma ve İstihbarat Bakanı İsrael Katz,Türkiye ile ticaretimiz oldukça iyi gidiyor... Türk Hava Yolları, İsrail'de faaliyet gösteren en geniş uluslararası havayoludur.

  (6) (2)

 • Genel Başkanım Devlet Bahçeli, Allahım ömrünü uzun etsin.

  (3) (10)

 • Kuduste ne isiniz var iceride dunya büyüklügünde problemlerimiz varken Allah sizleri islah etsin

  (19) (6)

 • acaba bahçeli yerini garantile dimi,Erdoğan bir daha nasıl seçimi kazanırım diye plan yaparken zavallı bahçeli er doğandan medet umuyor .korkunun ecele faydası yoktur.

  (10) (4)

Tüm Yorumlar