17 Ocak 2019 01:24

Emine Ülker Tarhan'dan bomba idam açıklaması

Emine Ülker Tarhan'dan bomba idam açıklaması

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, idam cezasıyla ilgili gündeme bomba gibi düşecek bir açıklama yaptı.

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, Özgecan Aslan'ın ölümüyle ilgili "İdam cezasına karşıyım, ancak artık bıçak kemiğe öyle dayandı ki dün sorduğunda gazeteci arkadaşlar böyle bir vahşet karşısında idam cezası uygulansa bir itirazım olmazdı demek durumunda kaldım" dedi.

BEN BÖYLE KORKUNÇ BİR AN GÖRMEDİM

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Mersin'de katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ailesini dün ziyaret ettiğini belirten Tarhan, "Despot bir kral öldüğünde yas ilan eden bir ülkede mütevazı bir evin prensesi öldürüldü, ancak hiçbir şey olmadı. Aile bir cehennemi yaşıyor. Ben böyle korkunç bir an görmedim. Katillerin ve o katilleri söylemleriyle teşvik edenlerin hak ettikleri cezayı almadan ailenin içindeki yangının biraz olsun sönebileceğini sanmıyorum" dedi.

YÜZLERİNE TÜKÜRÜLSÜN

Tarhan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Devlet olarak madem koruyamıyorsunuz o zaman kız çocuklarımıza, kadınlarımıza dokunanı yakacaksınız, başka çaremiz yok. Kadına, sadece kadın olduğu için dokunanın, hayatına, namusuna, vücut bütünlüğüne dokunanın yanmasını istiyorum. Gizli karanlık köşeleri seven bu korkak canilerin üzerine yürünsün, yüzlerine tükürülsün istiyorum. Onların güvenliği sağlamadan bizlere huzur yok. Öyle idam filan diyorlar, idam bazı suçlara hafif kalır. Tüm sapık aşağılıkları hapislere bir daha çıkmamak üzere tıkana kadar tüm kadınlarımızı susmamaya davet ediyorum."

İDAMA KARŞIYIM AMA...

İdam cezasıyla ilgili bir gazetecinin sorusuna Tarhan, "Ben hümanist doktrine inanıyorum bir ceza hukukçusu olarak. Yani idam cezasına karşıyım, ancak artık bıçak kemiğe öyle dayandı ki dün sorduğunda gazeteci arkadaşlar böyle bir vahşet karşısında idam cezası uygulansa bir itirazım olmazdı demek durumunda kaldım" dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (12)
 • Bıçak kemiğe tecavüz edip öldürdü !!! Şu atasözünü artik kullanmayin... Idam haktir uygulamayan ya da karsi olanin sapikla ayni derece bu iste ortaktir...

  (0) (1)

 • nezahat hanım okadar güzel yazmışsın seni tebrik ediyorum işte bütün gercekleri ortaya atmışsın helalin var senin

  (0) (0)

 • Evet bu kadinlara karsi olan igrenc, barbar, vahsi, saldirilar son 12 senede asiri artti bunun nedeni bu dini politikaya alet eden, halkin cehaletinden faydalanip insanlarin kafasina zararli seyler sokan bu iktidardadir! Eger devletin basi KADIN ERKEK ESITLIGINE inanmiyorsa, diger bircok DIN ADAMI ve IKTIDAR MENSUBU kadinlarla igili SACMA SAPAN hurafeler ortaya yayiyorlarsa sonuc böyle olur! Yok kadin yüksek sesle gülmesin, yok hamile sokaga cikmasin, yok örtünmeyen kadin satiliktir, yok yok yok daha 100lerce örnek verebilirim! Siz bu söyleminizle bu suclari isleyen bu yobaz iktidari korumaya aliyorsunuz, alin koynunuza koyun, allah mübaret etsin ama hep beraber defolun gidin! Gidin suudi arabistana mi afganistan batakligina mi nereye giderseniz gidin!!! Ama defolun!!!!

  (1) (0)

 • EVET BIÇAK KEMİĞE DAYANDI ..VE TÜM KADINLARMIZ BUNA KARŞI GELMELİLER ..YANİ KADIN CİNAYETLERİNE DEMEK İSTİYORUM..KADINLAR BU KADAR DA ACİZ OLMAMALI ...

  (0) (0)

 • Yorumlara bakıyorum bu iğrenç vahşeti siyasilere bağlayan 7 Haziran'da bunları gömelim diyen bir zihniyet var. Masum bir gencin acısından nemalanmaya çalışan da bu katiller kadar vicdansızdır.

  (0) (1)

Tüm Yorumlar