22 Haziran 2018 21:47

El Bab düştü düşecek son dakika haberleri var

El Bab düştü düşecek son dakika haberleri var

EL BAB operasyonu son dakika haberlerine göre, DAEŞ'in Halep'teki son kalesi olan El Bab tamamen kuşatılmış durumda.

EL BAB operasyonuna ilişkin AFP'nin yayınladığı son dakika haberine göre DAEŞ El Bab'ta sıkıştı. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne dayandırılan habere göre Esad güçlerinin de güneyde kritik bir bölgeyi ele geçirdiğini, DEAŞ'ın Halep'te son kalesi El Bab'ın 'tamamen kuşatma altına alındığını' duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce, Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı sürüyor. Türk savaş uçaklarınca 3 Şubat'ta El Bab'daki terör örgütü DEAŞ hedeflerine harekat düzenlenmiş, 32 terörist etkisiz hale getirilmişti.

Askeri kaynaklar dün, öldürülen teröristler arasında örgütün sözde El Bab Valisi Ebu Valid Ürdüni'nin de yer aldığını duyurdu. Terör örgütünün "sözde Rakka valisi" tarafından Ürdüni'nin yerine atanan teröriste yazılan mektup da ele geçirildi. Mektupta, Ürdüni’nin öldürüldüğü ve örgütte son günlerde ağır kayıplar olduğu ifadeleri yer aldı. ÖSO da El Bab’a 2 kilometre uzaklıkta bulunan stratejik öneme sahip Bizaa köyünü terör örgütü DEAŞ’tan aldı. Bizaa köyü, terör örgütü DEAŞ’ın bölgeden çıkışını engellemek adına önem taşıyor.

AFP: EL BAB TAMAMEN KUŞATMA ALTINDA

AFP'nin bugün geçtiği son dakika haberine göre, Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Esad güçlerinin ele geçirdiği kritik bir bölgenin daha DEAŞ'ın kontrolünden çıkmasının ardından, terör örgütünün Halep'teki son kalesi El Bab'ın "tamamen kuşatma altına alındığını" belirtti.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin açıklamasında, El Bab ile Rakka arasındaki tek ve son ana yolun da rejim güçleri ve beraberindeki milisler tarafından ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, "El Bab şu an güneyden rejim; doğu, batı ve kuzeyden de Türk güçleri ve muhaliflerce tamamen kuşatıldı" denildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (17)
 • Anlaşılan El-bab alındıktan sonra rejimle de çatışacağız. Şimdiden daha fazla asker gönderilmelidir El-bab'a.

  (0) (0)

 • Suriyenin Ankaradan farkı yoktur. Bizimdir. Kendi toprağımız için savaşıyoruz.

  (0) (0)

 • Suriyeliler kaçtı Türkiye'yi mesken tuttu, bizim askerimiz Suriye'de can veriyor... yazıklar olsun, yazıklar olsun....

  (1) (1)

 • adeaşın etrafını sarmak için türkye yönünde tarafıda çevirmek lazım deaş asıl kaçacağı yer türkyede eyer türlkye tarafını kapatmamışsa daha etrafı sarılı değil bence deaşın barınma merkezi trkyedir

  (0) (0)

 • akp hükümetimi söylemişse ozaman kocaman bir soru işreti koyalım aha ???? koyduk .not kusura bakmayı ama akp nin hiç birşeyine inanmıyoruz ayıp deyilya inanmıyoruz

  (3) (1)

Tüm Yorumlar