23 Ocak 2018 14:53

Dünya şokta! Uzaylılar mesaj mı yolladı?

Dünya şokta! Uzaylılar mesaj mı yolladı?

Bilim dünyası Ross 128 isimli bir cüce yıldızdan gelen mesajları konuşuyor. Gündeme bomba gibi düşen iddiaya göre uzaylılardan mesaj var.

Arecibo Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre bilim insanları, devasa boyutlardaki radyo teleskoptan sinyaller aldıklarını duyurdu.

Güneş’ten 2.800 kat daha parlak olan Ross 128 hakkında açıklama yapan Abel Mendez, “Yıldızı 10 dakika gözlemledik ve ‘neredeyse periyodik’ sinyaller geldiğini fark ettik. Her ne kadar bunun zeki varlık olması ihtimali düşük olsa da bu ihtimali komple gözardı edemeyiz” dedi.

Dünya’dan 11 ışık yılı uzakta yer alan bir cüce yıldızdan geldiği tespit edilen gökcisminin Ross 128 kod adıyla bilindiği kaydedildi.

'SİNYALLER ÇOK GARİP'

Business Insider’a konuşan Mendez, uluslararası bilim dünyası sinyalleri inceliyor. Arecibo’da gözlem alanımız çok geniş ve bu sebeple gelen sinyallerin bu yıldızdan dolayı değil başka bir objeden gelmiş olma ihtimali var. Fakat hiçbir uydudan daha önce bu şekilde bir sinyal almamıştık. Sinyaller çok garip” dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • Ne demişler?Palavranın da bir sınırı olmalı!

    (1) (0)

  • AKP liler çözer siz onlara gönderim. RTE çıkar onları ya feto yada pkk der eee na alaka derseniz adamlar uzayı konuşuyor bunlar halen ne kafada

    (0) (0)