20 Kasım 2018 23:03

DSP'de Masum Türker başkanlığı bırakıyor

DSP'de Masum Türker başkanlığı bırakıyor

DSP Genel Başkanı Masum Türker, 13 Aralık'ta yapılacak Olağanüstü Kurultay öncesi yeniden aday olmayacağını duyurdu. Partide bir kez daha Zeki Sezer sesleri yükselmeye başladı.

Genel başkanlık seçiminin yapılacağı DSP’de, mevcut Genel Başkan Masum Türker aday olmayacak. Partide Zeki Sezer sesleri yükselmeye başladı.

DSP'nin 13 Aralık’ta yapılacak olan Olağanüstü Kurultay öncesinde Demokratik Sol Parti Parti Meclisi Üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri ve İl Başkanları, yol haritasını belirlemek üzere DSP Genel Başkanı Masum Türker’in başkanlığında toplandı.

Türker, 13 Aralık’taki Olağanüstü Kurultay’da Genel Başkan adayı olmayacağını açıkladı.

Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaparken en büyük dayanağım ve destekçim Sayın Genel Başkanımız Masum Türker olmuştur. DSP, Türkiye’de doğruları söylüyor ve söylemekten asla vazgeçmeyecektir. Bu durum Türkiye sevdamızın bir göstergesidir. Değerli delegelerimize bir kez daha bu onurlu göreve beni layık gördükleri için teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • 1999 yılındaki Merve Kavakçı olayındaki tutum ve davranışlarıyla DSP ve MHP sıfırlanmıştı. Ülkücüler bağırlarına taş basıp kızılcık şerbeti içtiler ve partilerini Devlet Bahçeli'nin sıfırlamasına engel oldular, kör-topal gidiyorlar ama DSP'liler CHP'ye katıldılar. DSP bu saatten sonra kendisini feshetmeli kanaatindeyim.

  (1) (0)

 • ak partiye katıl ...

  (0) (0)

 • Hele şükür ya bu yaşlılar neden gençlerin önünü kesiyorlar baykal yetmedimi bırak antalyadan bir genç kardeşimiz gelsin

  (0) (0)

 • Dsp yeni yapılanmaya gitmeli.DEMOKRATIK LIBERAL SOL PARTI olmalı.Genç ve dinamikbir lider bulunmlı.yoksa tabela partisi olarak kalacak.

  (0) (1)

Tüm Yorumlar