21 Kasım 2018 13:52

DSP genel başkan adayı 'evet' için Türkiye turunda

DSP genel başkan adayı 'evet' için Türkiye turunda

DSP'nin 2010 yılındaki kurultayında genel başkanlığa aday olan Erol Özavcı, referandumda 'evet' için arabayla Türkiye turuna başladı.

DSP'nin, 2010 yılındaki kurultayında genel başkanlığa aday olan Erol Özavcı, "Güçlü bir Türkiye için EVET" kampanyasına destek amacıyla Türkiye turuna Kocaeli'den başladı.

İzmit ilçesinde AA muhabirine açıklama yapan Özavcı, anayasa değişikliğine dair yapılacak referandumda, "Evet kampanyasına destek vermek için Türkiye'yi karış karış gezeceğini kaydetti.

"DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE OLMASINI İSTİYORUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ülkeyi kalkındırmak için mücadele verdiğine vurgu yapan Özavcı, "Ben daha iyi, güçlü bir Türkiye olmasını istiyorum. Eski DSP genel başkanı adayı olarak, vatanımı, milletimi sevdiğim için 'Evet' demek için Türkiye'yi karış karış geziyorum." ifadelerini kullandı.

Özavcı, ülke vatandaşlarının "her şeyinin bir olduğuna" işaret ederek, "Üç dönemdir Türkiye'yi geziyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'a destek için Türkiye'yi gezmiştim. 'Ben Türk'üm, Kürt'üm, Laz'ım, Arap'ım, Romen'im' yazısıyla en önemlisi 'Biz Türkiyeyiz' yazısıyla yollara çıkıyorum." şeklinde konuştu.

50'DEN FAZLA ŞEHİR GEZMEYİ PLANLIYOR

Referandum sürecinde hava şartlarına bağlı olarak 50'den fazla şehir gezmeyi planlayan Özavcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafı, "Referanduma Evet" yazısı ve Cumhurbaşkanlığı forsuyla kaplı otomobiliyle Sakarya'ya hareket etti.

Kocaeli'de yaşayan Özavcı, başkanlık sistemine destek amacıyla daha önce de Türkiye turuna çıkmıştı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (12)
 • Bütün foyaları bir bir ortaya dökülüyor. Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Devlet Bahçeli. Bunlar aslında AKP'lidir. Herkes bir siyasi akımın içine karışarak o sürüyü AKP'ye doğru çekmiştir. Bu şahıs ise DSP'yi ele geçirememiş bir AKP'li.

  (62) (2)

 • Milli iradesini kaybedeceği için sevinen bir seçmen kitlesi var. Gülmek mi lazım ağlamak mı bilemedim. Emir talimatla yatıp kalkacak kula kul olmaya hazır ne çok insan varmış meğer ülkemde. "Aklını kullanmayan toplumların üstüne pislik yağdırırız" diyen ayet boşuna değilmiş demek ki. "Her toplum layık olduğu şekilde yönetilir" diyor bir diğer ayet! Bize de "toplum bunu istiyorsa demek ki müstahak" demek düşer.

  (59) (2)

 • Fetö,dhkpc,pkk için hayır; Güçlü Bir Türkiye için EVET.

  (1) (139)

 • Referandumda evet çıkarsa tek adam güçlü olacak, Türkiye değil! Milletimiz ortak aklını yitirecek.

  (31) (4)

 • Uygundur . Fırsatını bulduğunda iktidar nimetlerinden bu arkadaş da yararlansın.

  (29) (4)

Tüm Yorumlar