19 Kasım 2018 18:23

Dolar/TL 7.22 lirayı gördü yeni haftaya rekorla girdi! 13 Ağustos 2018 kur fiyatı

Dolar/TL 7.22 lirayı gördü yeni haftaya rekorla girdi! 13 Ağustos 2018 kur fiyatı

Dolar kuru dün gece 7.22 lirayı gördükten sonra güne düşüşle başladı. Dolar kuru saat 09.45 itibariyle 6.75-6.83 bandında hareket ediyor.Euro 7.79 lira oldu. Sürekli inip çıkan dolar kurunu anlık verilerle canlı olarak veriyoruz. İşte 13 Ağustos 2018 günü kur rakamları:

Geçtiğimiz cuma günü rekor üstüne rekor kıran dolar haftayı 6.51 liradan kapatmıştı. Bu haftaya doların nasıl başlayacağı merak konusuydu. Gece Asya piyasalarının açılışı ile birlikte dolardan yeni rekor geldi. 7.22'yi gören dolara Euro da eşlik etti ve bir ara 8 liraya dayandı.

Dolar kuru hızlı çıktığı gibi hızlı da iniyor.  Sabah Merkez Bankası piyasalara müdahale etti ve dolar sert bir düşüş yaşayıp 6,57'ye kadar indi. Dolar ve Euro rakamlarını sizlere bu haberde saatlik verilerle sunuyoruz. İşte kurdaki son rakamlar:

Dolar aniden fırladı saat 14.30'da 7 lirayı gördü euro 8 liranın eşiğinde sebebi de..

Dolar kuru saat 13.00 verileri

Dolar kuru saat 11.50 verileri

Dolar kuru saat 11.09 verileri
Günün ilk yarısını tamamlamaya hazırlanan dolar kuru iniş eğiliminde. 1 saat önce 6.92'de olan kur 6.89'a geriledi.

Dolar kuru saat 10.00 verileri:
Dolar kuru saat 10.00'da yukarı çıkışına devam etti. Dolar 6.92 olurken euro da 7.89 liradan satılıyor.

Dolar kuru saat 9.54 verileri:
Merkez bankasının arka arkaya yaptığı müdahalelere rağmen kurdaki oynaklık sürüyor. Dolar 6.90'a euro ise 7.87'ye çıktı.

Dolar kuru Saat 09.07 verileri:
Dolar merkez bankasının müdahalesi ile iniş çıkışlı bir seyire girdi. Dolar kuru satış rakamları saat 09.07'de 6.67 Euro ise 7.61 oldu.

Dün gece dolar ve euroya ne oldu?
Dolar haftaya Asya piyasalarındaki açılışın hemen ardından talebin artmasıyla birlikte Türk lirası karşısında tarihi bir zirve daha yakaladı. Günün ilk rakamlar dün saat 22.30'dan itibaren gelmeye başladı ve dolar, TL karşısında hızla değer kazanarak 7.22'yi gördü.

Dolardaki bu tarihi zirvenin hemen ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan bir açıklama geldi ve kurdaki bu atağın ekonomik savaşın açık göstergesi olduğunu söyledi. Albayrak'ın "Gerekli önlemler alınacaktır" açıklamasının ardından dolar gevşemeye başladı ve 6.99'a kadar geriledi.

İkinci açıklama ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'dan  (BDDK) geldi. BDDK, bankaların döviz-tl işlemlerinde (Swap) sınırlama getirildiğini duyurdu. BDDK'nın bu açıklamalarıyla birlikte 6.99'dan sonra 7.06'lara kadar yükselen dolar, 6.85'e kadar geriledi.

Gecenin üçüncü açıklaması ise Beştepe'den geldi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, iddiaların tamamen uydurma olduğunu ve ekonomik savaşın bir parçası olduğunu söyledi. Altun'un bu açıklamasıyla dolar 6.85'lerden 6.76'ya ardından 01:00'dan itibaren yeniden yükselerek yeniden 7 lirayı geçti. Bu seviyeden gelen satışlarla birlikte de dolar yeniden 6.57 seviyelerine geriledi.

Geçen hafta dolar kaç liraydı?

Dolar ve Euro geçen haftayı rekor üstüne rekor kırarak kapatmıştı. Geçeh hafta pazartesi günü 5,08 olan dolar cuma günü geldiğinde 6'yı devirmiş ve haftayı 6.51 liradan kapatmıştı. Euro ise 5,89'dan başladığı haftayı 7.45 liradan tamamlamıştı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (135)
 • Her çıkışın birde inişi vardır.çıkarken tutacak dal bulunur lakin inerken tutacak dal bulunmaz maazallah kafa üstü gidilir.abd nin 1990 larda dört trilyon dolar borcu olduğu söylenirdi.tarih tekerrür edecek inanların ve mazlumların ahları ve dualarıyla yerle yeksan olacağı günler yakındır.

  (0) (1)

 • HERKES ÜLKESİNİ SEVMELİ, AMA YAPILAN YANLIŞLARI DA GÖRMEZDEN GELMEYELİM. SİZİN ELİNİZDE HAİNLERİ VE VATANSEVERLERİ ÖLÇEN BİR TARAZİ Mİ VAR. ANAYASA ATILDI, YAZARKASA ATILDI EKONİMİ ÇÖKTÜ DİYENLERE SORMAYALIM MI? BİR TWEET ATILDI. MEMLEKET NE HALE GELDİ. MEMLEKETİ SANKİ BAŞKALARI YÖNETİYOR. YÖNETENLER HER OLUMSUZLUKTA KENDİLERİ SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK, SÜREKLİ BİR SUÇLU BULUYORLAR. ELEŞTİRENLER HAİN OLUYOR.BİRİLERİNİN BECERİKSİZLİKLERİNİ, BİRİLERİNE HAİN DİYEREK GEÇİŞTİREMEZSİNİZ.YAZIK BU MEMLEKETE VE İNSANLARINA.

  (1) (3)

 • İyi de doların fiyatını biz belirlesek olmaz mı?.Mesela bütün bankalara ve döviz bürolarına dolar bu saatten sonra 3 bin lira dense,ne olur?.İstedikleri kadar dolar toplasınlar,elinde patlayınca,bir daha böyle bir halt yemezler.

  (0) (2)

 • Gun ayrisma gunu degil birlik olma gunudur.Yabancı ulkeler bile oynanan oyunun farkinda ve simdilik 7 ulke acikca ulkemizle dayanisma icinde oldugunu belirtmisken bizlerin olayi siyasetten ayri dusunerek mevzunun siyaset ustu oldugunu anlamamiz, hedefte tum vatandaslarimiz ve vatanimiz,ulkemiz oldugu bilinmeli, oyunlara ve yanlış yonlendirmelere gelmememiz, zor gununde ulkemiz icin gereken her turlu fedakarligi yapmaya hazir olmamiz gerektigi hususu aklimizdan hic cikmamali.Biz 81. Milyonluk kocaman bir aile, bir eviz.Evimizi ve ailemizi birlikte koruyalim

  (1) (5)

 • Söylemler doğru ancak hükümetten somut adımlar atmasını bekliyoruz. Böyle sürekli konuşarak mi bu saldırıyla mücadele edeceğiz. Dolara bakılırsa alınan önlemler yetersiz. Sadece milletin dolar bozdurmasiyla olmaz. Millet, olan doları zaten daha önce bozdurmustu. Şimdi elde fazla birşey kalmadı. Yetkililer şikayet etmeyi söylenmeyi artık birakip güçlü adimlar atmalılar. Ülkemiz bu sorunu aşabilecek güçtedir. Eğer asamazsak bilin ki birileri görevini hakkıyla yapmıyor yapamiyor demektir.

  (0) (7)

Tüm Yorumlar