18 Kasım 2018 17:47

Dolar resmen çıldırdı! İşte son durum

Dolar resmen çıldırdı! İşte son durum

24 Haziran seçimleri sonrası gerileyen dolar kuru, yeni kabinenin açıklanması ve ekonomi kurmaylarının belirlenmesinin ardından harekete geçti. Borsa İstanbul son ayların en büyük kaybını yaşarken dolar ilk kez 5 liraya kadar yaklaştı.

24 Haziran seçimleri öncesi tırmanan ve seçimler sonrası ateşi düşen dolar bir kez daha yukarıya dümen kırdı. Borsa İstanbul'da hafta başından itibaren başlayan kayıplar bazı sektörlerde yüzde 20'lere yaklaşırken dolar dün gece ilk kez 5 liraya yaklaşarak 4.96'dan işlem gördü.

Dolar tüm zamanların rekorunu kırdı. Borsa İstanbul'da hafta başından itibaren başlayan düşüşle birlikte dövizde büyük hareketlilik yaşanıyor. Dolar ilk kez dün gece uluslararası piyasada 5 lira sınırına dayanarak 4.96'dan işlem gördü. Euro ise Türk lirası karşısında değer kazanarak 5.77'ye kadar yükseldi. 

ZİRVE SONRASI DÜŞÜŞ

Dolar tarihi zirvenin ardından saat 01.20'den itibaren düşüşe başladı. Türk lirası karşısında bir kez daha gerilemeye başlayan dolar, saat 01.29 itibariyle 4.90'dan işlem görüyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (31)
 • sana bir tek lafın var beter ollllllllllllllllllllllllllllllll

  (0) (1)

 • DÖVİZİN YÜKSELMESİ,İHRACATÇININ TL GELİRİNİ ARTIRIR.DÖVİZİN YÜKSELMESİNİ DESTEKLEYELİM.

  (0) (0)

 • Adnan Hocanın mal varlığına el koyup dolar olarak satalım 3,60 a geriler..

  (0) (2)

 • eveeet adım adım batıyoruz alın size reis. evet evet dünya lideri he yav he dünya devi ülkeyiz yhav he he 3 kat büyüdük. bitin gidin artık yav

  (7) (5)

 • savurganlık ve tasarruf olmadığı müddetçe bu ülke iflah olmaz...tasarruf tedbirlerine gidilmeli hükümet ve üyelerine...her seçimde yenilenen odalar araçlar yazık günah..millet ekmeğe muhtaçken

  (1) (6)

Tüm Yorumlar