21 Ocak 2019 12:14

Dolar düşüşe geçti! Neden düşüyor tekrar yükselir mi?

Dolar düşüşe geçti! Neden düşüyor tekrar yükselir mi?

Dolar güne düşüşle başladı. Cuma günü 4.77 seviyesine kadar gerileyen dolar/TL, Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı faiz kararı öncesi, uluslararası piyasalarda bu sabah 4.75 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar/TL kuru, geçen haftanın son işlem gününde Hollanda ile ilişkilerin normalleşmesi kararı ve ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD faiz artışlarına eleştirileriyle 4.77'li seviyelere geriledi. Dolar/TL kapanış saatinde de bu seviyeye yakın fiyatlandı. 

Dünya'nın aktardığına göre, kur bu sabah saat 08.10'da uluslararası piyasalarda 4.75 seviyesinden fiyatlanırken, euro/TL 4.5900 civarında seyretti.

MERKEZ'İN FAİZ KARARINI BEKLİYOR... Bu hafta piyasalarda Türkiye ile ilgili takip edilecek en önemli gündem ise TCMB'nin faiz kararı. TCMB PPK'nın yarın açıklayacağı faiz için analistler 75-100 baz puan artış tahmini yaparken, faiz artımının yapılmaması durumunda piyasalarda yeni bir satış dalgasının gelebileceği tahmininde bulunuluyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • Yapmayin ya,demek Dolar düsmüs he, NEREYE, NE ZAMAN, KIM DÜSÜRMÜS. Hahaaaa. Eyyy Türkiye, Dövizin Düsmesi Basina kaldiysa vay halimize, laf ile Peynir ( Döviz) gemisi gitmiyor işde. Dövizin Cikis ve Düsüsünün Tek Yolu vardir, Istikrarli yani bu gün böyle Yarin basla olmayan Politika ve ITHAL, IHRACATIN Saglikli olmasi Dengeli olmasidir. Iyi geceler Türkiyem, her nerede ve nasil yasiyorsan ..artik)

    (0) (0)

  • 24 Haziran Bizdeki Seçimin sonuçları da yaygın bir biçimde tartışılıyor. ...“Yeni Devlet düzeni” OHAL'den Evren Rejiminden daha otoriter, daha baskıcı VE Ekonomi Daha BOZUK!.........

    (10) (7)

Tüm Yorumlar