14 Aralık 2018 21:23

Diyarbakır'dan acı haber! 2 asker şehit

Diyarbakır'dan acı haber! 2 asker şehit

Diyarbakır'ın Dicle ilçesi ile Elazığ sınırı bölgesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürdüğü operasyon sırasında çatışma çıktı.

DİYARBAKIR'ın Dicle ilçesi kuzeyinde gerçekleştirilen operasyon sırasında, daha önce PKK'lı teröristler tarafından araziye döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 asker şehit oldu, 2'si ağır, 5 asker yaralandı.

Dicle ilçesindeki Görese Dağı bölgesinde, güvenlik güçlerince PKK terör örgütüne karşı yürütülen operasyon sırasında, teröristlerce araziye döşenen el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada, 2 asker şehit oldu, 2'si ağır, 5 asker yaralandı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, terörle mücadele kapsamında Dicle ilçesi kuzeyinde operasyon gerçekleştirildiği belirtilerek, şöyle denildi:

"İcra edilen operasyon esnasında, 13 Mart 2018 Salı günü saat 14.15 sıralarında teröristlerce daha önceki tarihlerde döşenmiş olan mayın/EYP'ye temas sonucunda meydana gelen patlamada, 2 kahraman silah arkadaşımız olay yerinde şehit olmuş, 2'si ağır, 3'ü hafif olmak üzere 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan arkadaşlarımızın Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde tedavilerine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

Kaynak : DHA

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (10)
 • aslan muhendisler neye care bulsunlar neden barisa care aranmiyor da mayina care bulunsun allah akil fikir versin

  (0) (2)

 • ölümü korkutan ölümsüzlere selam olsun mekanınız CENNET OLSUN

  (1) (1)

 • Şu mayın ve EYP'lere bir karşı tedbir bulunamıyor mu? Arslan mühendislerimiz lütfen bulun. Çok acı veriyor böyle haberler. Allah rahmet eylesin. Ayrıca bu tip buluş yapan genç mühendislere de çok özel, çok büyük ikramiyeler verilmeli. İhracata vergi iadesine benzemez bu buluşlar.

  (1) (1)

 • Bi taraftan da asker tutuklanıyor

  (0) (0)

 • halil bey Rabbim senin gibiler yüzünden ölen bu gençlerin ahlarını sizlere bırakmasın

  (4) (4)

Tüm Yorumlar