20 Ocak 2019 16:23

Diyarbakır'da operasyon! Eşbaşkanlara gözaltı

Diyarbakır'da operasyon! Eşbaşkanlara gözaltı

DİYARBAKIR 'ın Sur ilçesinde Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Sur Belediyesi Eşbaşkanları gözaltına alındı.

Diyarbakır'da polis ekipleri birçok adrese eş zamanlı şafak vakti terör operasyonu düzenledi. Savcılık kararıyla evlerde arama yapan polis ekipleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

DİYARBAKIR'DA BİRÇOK ADRESE EŞZAMANLI OPERASYON

Diyarbakır'da son zamanlarda artan terör olayları ve toplumsal olaylar nedeniyle Emniyet müdürlüğü Terörle mücadele ekipleri (TEM) Kenttin birçok yerinde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

ÖZEL HAREKATTAN BASKIN

Sabahın ilk ışıklarıyla özel harekat polislerinin desteğiyle baskın yapılan evler didik didik aranırken burada bulunan örgütsel dokümanlara el konuldu. Havadan polis helikopterininde destek verdiği operasyonda gözaltına alınan şahıslar Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

ÖZYÖNETİM İLAN ETMİŞLERDİ

Geçtiğimiz günlerde “Öz yönetim” ilan eden Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Sur Belediyesi Eşbaşkanları gözalına alındı. Eş zamanlı olarak yapılan operasyonda Diyarbakır’ın merkez Sur ilçe Belediyesi Eşbaşkanları Seyid Narin, Fatma Şık Barut, DBP Sur ilçe Eşbaşkanı Ali Rıza Çiçek ve DBP meclis çalışanı Güneş Ölmez ile çok sayıda partili sabah saatlerin de evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

ÖRGÜT ADINA SUÇ İŞLEDİKLERİ İDDİA EDİLİYOR

Operasyonun Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı emriyle yapıldığı öğrenilirken gözaltına alınan kişilerin kentte örgüt adına suç işledikleri ve örgüte eleman temin ettikleri iddia edildiği öğrenildi. 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (31)
 • Boş konuşuyorsun takma adlı:Esas sen sen boş konuşuyorsun, verdiğin bilgilerin tümü yalan. Türkiyede kaçak elektrik kullanımının miktar olarak da oran olarak da en büyük olduğu iki bölge DEDAŞ (Dicle yani Diyarbakır yöresi) ve VEDAŞ bölgeleridir (Van ve komşu iller). Karadenizde de İzmitte de kaçak oranı da miktarı da çok daha düşüktür bu bölgelerden. Üstelik Batıdaki kaçak kullanıma baktığında da maalesef hemen tamamı güneydoğu kaynaklı, bu net (şirket patronu veya hane sahibi güneydoğu kökenli). Uyuşturucu, şeker ve mazot kaçaköılığında bir numara her zaman güneydoğudur. Altın hilalden Marsiyaya veya İtalyaya akan uyuşturucunun tamamı pkknın kontrolünde, neden bahsediyorsun sen. Daha geçen gün İstanbulda anlaşmazlık yaşadıkları kişiyi işkence etmek ve infaz etmek için araba bagajında Yüksekovaya götürürken yakalandı uyuşturucu satıcıları, Malatyada trafik kontrolünde farkedildi durum. El insaf

  (0) (0)

 • Şu anda elektrik suya para vermeyip, milletin canını kıyan devletin malına zarar verenler milletn hakkını yiyenler öbür dünyada hakkımızı nasıl ödeyeceksiniz.Birde islam dininden bahsediyorsunuz.Bunları yapanları Allah 'ın affedeceğinimi sanıyorsunz.

  (0) (0)

 • Şu anda bütün hakların verilmiş, benden daha fazla hakka sahipsin, daha ne istiyorsun yokda dış güçleremi hizmet ediyorsun, onlar seni 100 yıldır satıyorlar, yine satarlar onlara güvenme, ülkene sahip çık.

  (0) (0)

 • Türkiye sizden lillah dedi ama sen hala haktan bahsediyorsun. OYSA biz senin güneydoğu'na bile gidemiyoruz. Demek ki sende de çok kabahat var.

  (1) (0)

 • asıl islam düşmanı 100 yıldır kürtlere yasal hak vermeyen tc rejimidir.

  (0) (0)

Tüm Yorumlar