14 Aralık 2018 11:54

Diyanet duyurdu: 90 bin camide yardım toplanacak!

Diyanet duyurdu: 90 bin camide yardım toplanacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı, yurt içindeki bütün camilerde Yemen için yardım toplanacağını açıkladı. Söz konusu yardım kampanyasının vaazlarda işleneceği ve hutbenin sonunda konunun duyurulacağı belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığından yurt genelindeki tüm camilerde Yemen için yardım toplanacağı bildirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Yemen'de açlık, hastalık ve iç savaşla mücadele eden Müslümanlar için cuma namazının ardından yardım toplanacak. 

Türkiye'den Yemen'e acil yardım

Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk Diyanet Vakfı koordinasyonuyla Yemen'de yaşanan insanlık dramına duyarsız kalmamak için cuma namazından sonra 90 bin camide yardım kampanyası başlatılacak.

Açıklamada, isteyenlerin cep telefonlarından YEMEN yazıp 5601'e mesaj göndererek 10 TL bağışta bulunulabileceği de belirtildi.

85 bin bebek açlıktan hayatını kaybetti Yemen kan ağlıyor

Kaynak : AA

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (24)
 • Dış ülkelerde pazar günleri kiliselerde para toplanıyor. Onlara birşey demicekmisiniz. Bırakın şunu bunu belediye ilan verse sanki kaçınız yardım edeceksiniz. Her şeye muhalefet. Dinin gerktirdiği şey yapılıyor. Yardımlaşma. Allah kimseyi yardıma muhtaç etmesin.

  (2) (0)

 • Dindar insanın insanlığı ile Dindar olmayan insanın insanlığını arasındaki farkı anlayacak insan var mı?Yorumları yayınlamayan zihniyet ile bir yere varamayız.

  (0) (67)

 • DİN= PARA OLMUŞ. YAZIKLAR OLSUN. DİNİ SİYASETYE VE PARAYA ALET EDENLERE

  (0) (1)

 • camileri tahsilat veznesi,müslümanları darpane olarak görmekten vaz geçin.camiler ibadethanedir.banka veya vergi dairesinin tahsilat veznesi değildir.ayni veya nakdi destek olmak isteyen, hayır kurumlarına bağış yapsın.diyanet derneği,kızılay gibi resmi hüviyetli yardım kuruluşları var.özel yardım kuruluşları var.deniz feneri yardım derneği gibi üçkağıtçı olayan yardım kuruluşlarına bağış yapın.bu hayır kurum ve kuruluşları;devlet tarafından kontrol altında tutulmalı,bağışların yardıma ihtiyacı olanlara ulaştırılmasını sağlamalı,yolsuzluk olup olmadığını sıkı bir şekilde denetlemelidir.camiler para alınan yer olmaktan,imamlar vezne memuru olamaktan biran önce çıkarılmalıdır.diyanet ve ona bağlı yerler asli vazifelerine dönmelidir.onların asli vazifeleri, para pul işleri değildir.müslümanların dini hizmetlerini görmektir.para pul işleri mali işlerdir.diyanet ve kurumlarını ilgilendirmez.bu, hayır kurumlarının işidir.diyanet kendine durumdan vazife çıkarmasın,asli vazifesine dönsün.

  (0) (3)

 • camileri tahsilat veznesi,müslümanalrı darpane olarak görmekten vaz geçin.camiler ibadethanedir.banka veya vergi dairesinin tahsilat veznesi değildir.ayni veya nakdi destek olam isteyen hayır kurumlarına bağış yapsın.diyanet derneği,kızılay gibi resmi hüviyetli yardım kuruluşları var.özel yardım kuruluşları var.deniz feneri yardım derneği gibi üçkağıtçı olayan yardım kuruluşlarına bağış yapın.bu hayır kurum ve kuruluşları,devlet tarafından kontrol altında tutulmalı,bağışların yardıma ihtiyacı olanlara ulaştırılmasını,yolsuzluk olup olmadığını sıkı bir şekilde denetlemelidir.camiler para alınan yer olmaktan,imamlar vezne memuru olamaktan biran önce çıkarılmalıdır.diyanet ve ona bağlu yerler asli vazifelerine dönmelidir.onların asli vazifeleri, para pul işleri değildir.müslümanların dini hizmetlerini görmektir.para pul işleri maliöişlerdir.diyanet ve kurumlarını ilgilendirmez.bu, hayır kurumlarının işidir.diyanet kendine durumdan vazife çıkarmasın,asli vazifesine dönsün.

  (1) (0)

Tüm Yorumlar